39 Các câu trả lời

Nak petua x..rendam kacang hijau selama 3hr bv cambah..setiap hari tukar la air nye tu..nnt busuk n xcambah plk..masa terbaik amalkan,masa tgh period sampai ke hr 14..(masa subur kerap2 la bersama) Suami n isteri kena minum ye.. Kcg hijau yg cambah tu kaya dgn folik..sgt penting utk nk hamil..slmt mncuba..alhamdulillah sy suami isteri cuba sbln da hamil lpas tu..

Saya buat juga . Alhamdulillah dgn izinNya mmg berhasil . My baby taugeh 🥰

dpt kluarga mrtua dn ipar2 yg baik adalah stu rezeki yg besar...pglaman sya, xsmpai stahun khwin xbrhenti soalan2 tu dn rmai sindir bila nk ada ank sdgkn sya blm brsedia..dgn suami lg pjj..🙂 tpi 100% sya srhkan hal khdpn sya dgn Allah...tutup tlinga, ttup mata sja la bila brkecil hati sbb brgaduh nanti x kemana, pusing2 jumpa jgak sbb kluarga...😊

Sama dgn sy. Sy baru kahwin 4bulan dah pregnant. Alhamdulillah sekarang dah 20w. Tapi kakak sy kahwin 8tahun masih merancang. Mula2 tak tahu nak bagitahu mcm mana dgn dia. Sy dgn husband bincang biar ayah kitaorg yg smpaikan. Alhamdulillah dia okay bila tahu sy pregnant. Sekarang pun dia masih mencuba utk ttc. InsyaAllah ada rezeki dia nanti

Kan. InsyaAllah amin

Adik pmpuan ayah sy dari umo sy 9thun dia kwin..smpai adik bongsu drng khwin n dpt ank dluan..mkcik sy ni x ada ank lgi..shingga merayu dgn ayah sy crikn baby yg org nk lpaskn..smpai sy brkhwin stlh 23 thun lmanya pun dia msih x dpt ank..bbrpa buln lpas, sy branak, smpai dia msj sy minta tlong crikn baby yg org nk bgi..sedih jga dgn msj tu..

saya pun....9tahun abang saya kahwin, dah usaha macam2..tapi masih tak ada rezeki...so memandangkan saya tengah mengandung anak luar nikah....lepas baby ini lahir nanti diaorang nak ambil sebagai anak angkat ...mama cakap, semoga lepas diaorang ambil anak angkat ini, adalah rezeki diaorang sendiri pula nanti

ya, terasa juga jadi ibu walaupun baby bukan dari rahim sendiri....kakak ipar saya excited sangat, dia dah buat suntikan perangsang susu ibu...dia nak menyusukan baby nanti

Tuhan tahu setiap manusia bersedia menerima ank anugerah dari Tuhan. Kakak awk dan abg ipar sama salu kja traveling. Nampak sibuk juga. Belum rezeki dari Tuhan. Nak ada ank ni perlu sedia akal dan Fkiran emosi kdua suami istri, tggjwb bersama bkn hnya pda si isteri jer. Suami juga harus mainkan peranan.

aamiin ya mujib try la madu turkey wawa zainal ke ramai pengalaman kawin lama tapi belum ada rezeki zuriat selepas cuba makan madu tu suami isteri alhamdulillah rezeki zuriat ada kita ikhtiar mana tau kan melalui ikhtiar makanan sunnah madu Allah kurniakan or tgk produk bonda rozita JRM ke

Em kakak saya dah lebih 10 tahun kawin..masih belum ada rezeki lagi.. saya setahun kawin alhamdulilah ada rezeki pregnant. Tp kitaorg mcm okay je sbb rezeki masing2 kan and Tuhan lebih tahu masa yg paling sesuai. Dia pun happy jugak saya nak dpt baby ❤

smga abg & akk sis diberi zuriat 1saat nnti..kte xthu prncangan tuhan pda setiap umat ny...y penting kte usaha,saya cume bgtau je la,cuba amik folid acid selama 3bulan..tpi sya xjmin apa2 ye sis,sbb rzki,ajl & jodoh than y tntu kn..

Dulu sy pon mcm awk.. taknak bgtau,takot akk ipar kecil hati.. 1 je nasihat sy, kesian kn diri sndiri dulu baru kesian kat org lain.. ape² pikir diri sndiri dulu.. in shaa Allah,ade rezeki utk abg n akk ipar awk tu..