Birthclub: Ogos 2024 icon

Birthclub: Ogos 2024

17340 Người theo dõi

Hỏi & Đáp

IbuBapa / Pasangan

Hi . saya nak share cerita dan tanya pendapat semua wanita😊 , baby saya dah usia 7bln lebih dan parents baru tau saya pregnant tanpa suami . saya pregnant lambat jugak tahu dalam usia 5bln lebih . saya lambat tahu saya pregnant sbb slalu fikir positif yang saya memang slalu period lambat 3bln-4bln sekali . 1 tahun lepas saya dan pasangan memang bagitau parent nak berkahwin tapi parent tak setuju dan tak merestui hubungan saya dan pasangan atas sebab sebab tertentu (tapi bukan ini sebab utama saya pregnant tanpa suami) ☺️ . Jadi selepas parent saya tahu saya pregnant dia sangat malu sebab kakak saya yang pertama pernah berkahwin dan bercerai 3kali , kakak kedua pernah berkahwin 2 kali . dan kalini saya pula nak berkahwin kerana pregnant anak luar . parents bagitau dia taknak hadir dalam majlis akad nikah saya dan menyuruh wali hakim untuk menjadi wali saya . jadi , saya berfikir sepuas2 nya siapa yang perlu saya lebihkan ? ibu bapa , anak dalam perut atau pasangan saya . jika saya pilih ibu bapa saya , saya perlu bagi anak ni dengan orang luar dan buat seolah olah ia tidak wujud , dan saya perlu berpantang jauh dari keluarga sebelum bayi diberi dgn org lain sedangkan setiap barangan yang saya sudah beli utk baby tu ada disetiap sudut bilik saya ni .😭 jika saya pilih pasangan dan anak saya , saya perlu kahwin berwalikan hakim dan taktau adakah sempat nak kahwin sbelum saya beranak . sebab prosuder nya mesti banyak . jika saya pilih tetap utk berkahwin seolah saya membangkang keluarga saya seperti mana mereka memberitahu saya . saya buntu yang teramat , setiap hari setiap jam kepala saya berat fikir tentang ini . saya sayang anak saya walaupun masih dalam perut . saya sayang ibu bapa saya jugak . saya pun sayang pasangan saya sebab walaulun dia tiada harta mcm lelaki lain tapi dia tetap nak tanggungjawab selepas tahu saya pregnant dan tidak pernah angkat tangan pun dgn saya walaupun kami melakukan hal hal yang teruk ni . Boleh ke kalau saya dapatkan pendapat dan nasihat dari ibu bapa yang disini jika saya layak utk terima nasihat 😮‍💨 #bantujawab #SeriusTanya #anakluarnikah

Xem thêm bài viết