14 Các câu trả lời

Sy 1st tri minum je teh dlm kuantiti sederhana sbb kafein dlm teh tak setinggi kopi. Sy cuma puasa kopi utk 1st tri je pastu start balik minum 1 cup per day je limit. Mmg boleh nampak beza bila kerap minum kafein dgn kurang minum everytime amik darah tiap bulan kt kk.

masa awal trimester sya kerap minum teh o ais limau,,konon nak hilangkan mual2..tapi takjln pun,, bile sya tahu teh ni kafein terus saya stop minum,, baru okay n jrg Mual dah..klau teringin minum skit bole laa,,jgn kerap..

Baru tahu teh ad kafien 😅 jadinya, selain teh, air ape yg xde kafien dan blh jaga gula dlm darah yaa? Skrg sy tgh jaga pemakanan takut sangkut waktu minum air gula nanti..alhamdulillah skrg dh 7w..mohon pencerahan yaa..thank you

Ooo okey baik thank you yaa ats info ni 😘

klau ada hb low...elakkan minum minuman berkafein...setakat buat ghaso²...xada masalah...mcm sya msa mngandung xada msalah hb...kerap minum kopi tapi dlm kuantiti yg sederhana...tak lah minum hari²...selang² juga...

Kalau takde masalah hb boleh kot amik tapi kena ade gap la.. sy hritu suka jgk minum teh panas2.. buat hilang loya.. sebelom tahu tea tu ade caffein.. lps tahu, dah x amik..😅 kopi pun dah berbulan x sentuh..

teh apa yg awak nk minum tu. green tea atau teh biasa? teh ni mengandungi kafien. if awak hb low better elakkan. kalau nk minum juga boleh gap 3j sbelom/selepas pengambilan ubat iron

TapFluencer

Boleh 200ml sehari sbb teh ada kafein. Kafein menghalang zat besi serap dlm darah. Zat besi penting untuk ibu hamil dan kandungan.

saya sepanjang pregnant memang tak ambik tea takut angin and ganggu hb . dalam pantang baru saya ambik minum tu pun jarang jarang

boleh sis.. tapi jaga lah.. cafein blh ganggu hb.. dan ada kandungan gula dlm teh ...kalau 1 cawan biasa tu sehari x pe lah😁

saya minum bila masuk trimester kedua. masa trimester pertama tak boleh minum teh. nanti muntah teruk sangat.