10 Các câu trả lời

Alhamdulillah tahniah puan. saya faham perasaan tu, sy pcos fighter too. disahkan doktor pakar even pernah buat ovarian drilling. Alhamdulillah, 11 tahun perkahwinan, thn ni menanti kehadiran anak pertama. Yang lucunya saya sedar setelah 4 bln baby ada dlm kandungan. Gembira, terharu, eksaited, takut pn ada, berdebar semua ada. moga2 urusan kita berdua dipermudahkan Allah puan.

sama la sis..mcm xpercaya je masa tu betul ke..even doc nak scan xberani nak comfirm..bila dah nampak sebak je rasa..kita sangka kita xboleh..tu org kata selagi ada rahim xmustahil..tahniah jugak sis..rezeki allah nak kasi kita..doakan saya ye ❤

yelah kan..xsmudah itu utk mngiyakan..atau menidakkan..sbb blum jmpa pakar..cuma bila simptom serupa..jd tkt & down..sbb saya pun jenis ..susah lekat...6bulan lebih kahwin... skrg amal asid folic and madu wawa zainal la..terima kasih sis...smoga dprmudahkan semuanya😇

ye sis..itulah dia..kita just tawakal je..xde harapa apa..alhamdulillah rezeki allah kasi xkira..syukur alhamdulillah

mcm mana awak tahu awak hidap pcos..sbb saya pun mcm sis...Saya kahwin bulan mei..Period bulan 6..Bulan 7 x dtg period..lps tu hjg bula. 8 period..skrg dh 3bulan x priod..saya risau..prnh doktor scan,tp ckp xda apa2...Perut saya makin buncit..smpi org ingt saya pregnant😢

Pengidap PCOS ni boleh dikatakan telur tidak keluar ke tiub kita, hormon tidak cukup untuk membuatkan telur keluar. Jadi tiada proses ovulasi berlaku (tempelan dan haid). Telur berkumpul dalam kilang telur membesar dan mati dalam tu. Hormon semula jadi tidak cukup untuk menjalankan fungsinya bila badan membesar. Itu yang saya pelajari dari doktor pakar.

tahniah sis.. jg kesihatan diri n bby. sy pon pcos tp thun ke 4 br check n th. tros decide trunkn berat bdn. xsmpt futher treatmnt 7 bln loss 43kg. Alhamdulillah bulan 1 nti sy bsalin. 🥰

tula mmg usually doc suruh turunkan berat..semangat for sis jugak ty ❤ semoga dipermudahkan urusan sis

Alhamdulillah dan tahniah, jaga kandungan.... untuk makluman sy pun pcos. Sy pernah period sekali setahun, berlaku dlm beberapa tahun. Itu merupakan pengalaman untuk saya.

saya sebelum kahwin mcm tu jugak sis..lepas tu ok dah then jadi lagi..alhamdulillah rezeki allah kasi..semoga dipermudahkan..ty doakan saya sis ❤

terima kasih sbb ada yg respon. kngsi ilmu skit.tp saya nk tnya...Knp simptom pcos tu ada msa kita lps kahwin...sbelum kahwin..elok je teratur period..

Kebanyakan lps kahwin hormon kita berubah, berat badan pun ada yang berubah, pasangan hidup juga mempengaruhi perubahan hormon. Oleh itu utk pastikan hormon stabil perlu pastikan kekal/stabil berat badan, tidak mudah tertekan dalam hidup berumahtangga.

TapFluencer

tahniah.. moga semuanya baik belaka tanpa mudarat 💐

Aamiin² ya rabbal alamin 🤍🤲🏻 ty doakan saya dan baby

Alhamdulillah sis . Semoga dpermudahkan semuanya aamin

ty sis..aamiinnn

alhamdulillah

tahniah

terima kasih