Tips berpantang

Saya baru lepas bersalin anak ke-3, saya dh cuba pelbagai cara berpantang sebelum ni tapi kali ni paling selesa, alhamdulillah syukur.. saya tak makan jamu atau minum air akar kayu this time tapi saya gantikan dgn madu asli & habbatussauda. These two sgt membantu dlm proses pemulihan luka & badan kita.. saya amalkan pagi masa perut kosong & ptg/ sebelum tidur. Kali ni pantang mmg bertungku pagi dan malam. Bertungku sendiri je tapi seluruh badan alhamdulillah rasa segar badan darah keluar dgn baik selepas bertungku even dan nak sebulan bersalin.. untuk rasa panas badan saya minum susu kambing, kalau dapat yg fresh lebih baik, tapi hi goat pun sudah memadai. Membantu untuk bykkan susu jugak. Rezeki saya kali ni baby kuning kejap je dan tak tinggi tapi tips saya dari anak yg lepas, kalau anak jaundis ibu makan buah oren. Anak akan kerap membuang, luka ibu pun cepat baik, susu pun jadi byk inshaAllah.. itulah sedikit tips dari saya kalau2 ada ibu yg mencari tips berpantang, harap posting saya kali dapat membantu 🫰🏻 #bantusharing #tipsberpantang

1 Trả lời

Alhamdulillah, terima kasih kerana berkongsi tips berpantang yang berguna. Sungguh membantu untuk ibu-ibu yang sedang dalam tempoh berpantang. Madu asli dan habbatussauda memang terkenal dengan banyak manfaat kesihatan, dan amalan pengambilannya seperti yang anda lakukan dapat membantu dalam pemulihan badan selepas bersalin. Penggunaan bertungku juga merupakan amalan tradisional yang telah terbukti memberi pelbagai faedah kesihatan, terutamanya dalam meningkatkan peredaran darah dan merangsang proses pemulihan badan. Susu kambing juga merupakan pilihan yang baik kerana kandungannya yang berkhasiat untuk kesihatan, dan memang banyak memberikan tenaga serta menyuburkan susu ibu. Terima kasih juga kerana berkongsi tip mengenai buah oren bagi mengatasi jaundis pada bayi. Semoga perkongsian ini memberi manfaat kepada ibu-ibu yang sedang berpantang atau yang akan berpantang nanti. Teruskan memberi sokongan dan perkongsian yang berguna kepada komuniti ibu-ibu yang lain. 🫰🏻 #bantusharing #tipsberpantang https://invl.io/cll6sd8