12 Các câu trả lời

VIP Member

Normal sis.. Mula2 hari tu sy xde selera jgak nk mkn. Asal byg mknan je muntah, bau jiran masak, muntah lg. Smpai skrg la... Tp sy pksa jgak mkn sbb risau bdan xckop zat. Mmg mkn je muntah... Minum air kosong pun muntah. Try mkn sikit2 tp kerap... Husband sediakan biskut & roti je dkt rumah... Mmg sy mkn itu jela. Nasi mmg xleh telan.

Sy pn mcm ni mse 1trimester.. its normal..tp perhati warna air kencing n klau bdn rse lemah sgt mnum n mkn lgsg xbleh tlg pegi ke hspital jgn biar..nti kt hspital doc msuk kn air utk elak dehydration n bg ubat thn muntah..mcm sy hri tu 2x msuk ward

sy pon cm tu sis...xde slre nk mkn bdn pnt tekak loya ..mkn muntah balik...cme skang ni sy bile loya je trus mkn kismis or buah dpt mkn ckit pon ok da ..myb sis kne cbe ambik kismis or kurma..

VIP Member

Normal sis.. Sy smpai 4 bln lbih bru hilang.. Tu pon ada lg sikit2.. Skrg dh 5bln..n brat sy lost smpai 8kg spjg muntah2 tu.. Sabar ye ibu

Sma la.. 7w6d. X kira pg ke mlm sis. Perut x boleh lpr. Nnti mst mual. Semoga kita sma2 selamat hingga melahirkan..

VIP Member

Normal sebab saya pun sampai 4 bulan macam tu. Berat pun turun 8kg. Tapi lepas tu dah okay, selera makan kemain 😂

Ok sis tq 😊

Normal sis , saya dari dapat tahu pregnant sampai 4 bulan mcmtu . Naik muak tengok toilet tu hahahaha 😂

Hahaha tq sis. Tapi tkde apa² ke effect kat bby ? Risau la sbb makan pun taknak , minum pun tak lalu. Asyik muntah je 😂

Normal sis. Saya sampai 5bulan tak lalu makan. Tapi sekali selera nak makan, asyik lapar jee

sama lh kita sis.. x boleh mkn nasi or buah... skrg boleh masuk bakso ja..

Saya lgi teruk tak boleh bgun x blh nak tido sgt x blh buat keje mcm 2

Câu hỏi liên quan