Hamil 8 minggu

Salam/hi ibu2. Saya hamil 8 mggu(mengikut apps theAsianparent & kiraan biasa. Takda spotting/bleeding setakat ni jadi decide utk tggu 10 mggu baru scan. Tapi saya takda discharge lgsg. Juga, size perut sama spt biasa dan takda rasa apa2 perubahan. Adkh ni normal?

5 Các câu trả lời

Normal puan. Apa yang saya tahu ada orang yang dah 3 bulan mcm tu pun belum nampak perut lagi😂 saya takde spotting/bleeding juga. Saya pun patut dah 9 week bila pergi check dr cakap baru 7 week. Alhamdulillah nampak dah kantung and jantung baby ☺️ Sebab kan period saya tak regular tu yang tak tepat. Lagi pun saya takde simptom macam orang pregnant pun😂 saje check upt tgok double line

Thành viên VIP

Alhamdulillah xde discharge n spotting.. If nk pergi scan pon xpe sbb jarang weeks baby tu tepat dgn kiraan kite sis..pengalaman sy.. Smua mmg x tepat la.. Kita mcm eksaited dah kira baby dah Sekian minggu.. Rupanya belum smpai 🤣🤣If nk tggu juga pon ok je.. Y penting awk dgn baby sihat

Sama la.. patutnya sy dah 7 minggu tp gi scan nampak kantung baru 5 minggu. Mmg takde spotting & bleeding. Perut pun sama je 🤣 cuma ada alahan muntah2.. harap baby okay nnti nak repeat scan after 2 weeks 😊

Thành viên VIP

normal puan .bby pun msih kecik sgt2 dkt dlm tu..br nk build...dan alhamdulillah puan tiada spotting..mg dpmudahkan segalanya..aamiin

saya pun sama. kalau kira dah 7weeks tapi scan baru 5 weeks. mula mula risau. tapi mudah mudahan tak ada apa apa .