9 Các câu trả lời

Saya HR banyak staff mohon cuti awal last2 overdue 😅 Dah rugi 2 minggu kt situ sbb naik kerja pun kena awal. Ni biasa yg first time mom. Yg dah second time ni semua apply time hari bersalin tp bag hospital mmg dah ready siap2 dlm kereta. So far 6 tahun kerja belum ada lg staff yg turun tanda time kerja. Saya sendiri pun bangun pagi nk g kerja baru turun tanda. Kalau sis masih larat takda masalah kalau tak cuti awal huhu

Saya kerja sampai beranak sb beranak masa 36minggu 😂 dah dpt mc time tu since mmg dah contraction dr 35minggu, tp sbb banyak kerja habiskan lg 2 hari kerja. Tiba2 jumaat tengah pagi dah bersalin. First baby so takde pengalaman apa nak berlaku. Laki bini kalut. Kalau awak sihat kandungan semua okay, boleh je terus kerja. Anyway, semoga urusan awak dipermudahkan.

alhamdulillah. terpulang sis nak cuti bila. kalau nak smpai due, better jaga diri, emosi doa bebanyak ckp kat baby nak smpai due date. saya seminggu awal dr due date sbb nak rehat². badan kita perlu rest b4 bersalin. then sementara cuti boleh buat exercise permudahkan jalan. kalau nak cuti 2w awal pun boleh. terpulang sis.

its ok je sbb 34 week kndungan blm term lgi . 36 week dan ke atas dah term . sy krja je mcm biasa , dah kluar tanda2 . trus inform mjikan cuti mternity . wktu tu dah 39 week . kalau mom byk balance cuti tahunan ok je kot nak cuti awal . nak prepare bagai kn .

Saya plan apply cuti a week before due that time tapi bersalin and keluar tanda masa 37week terus on maternity leave. I inform boss abt my leave plan just for standby when I'm on maternity. Kira saya kerja sampai hari bersalin baru on maternity leave.

Saya x apply cuti. Hari yg bersalin tu baru start cuti. Saya ni mmg kedekut sikit nak amek cuti. Lagipun alhamdulillah badan saya kuat sepanjang mengandung. Bersalin masa 39w 1d.

Saya ambik cuti seminggu sebelum beranak 😅 start cuti 37 week, 38 week saya beranak sebab doktor tak bagi lebih 38 week

Saya sepatutnya cuti 2 minggu sebelum due date tapi tak sempat. Bersalin at 37 weeks. Kiranya saya kerja macam biasa hehe

thank you sis share experience 💜💐

Saya pun tgah preg sis. skrng dh 37weeks & saya msih bekerja. Saya plan nak cuti smpai dtg tanda2. 1st baby.