12 Các câu trả lời

Allahu. Sis istikharah dan sis cuba berbincang dgn family. Ada kawan sy mengalami kes sama mcm sis. Dia abort sbb doktor cakap kalau teruskan pun, tak jamin sempat sampai 40w bersalin. Kemungkinan lambat laun akan meninggal dalam kandungan. Jadi sebelum kandungan membesar dan mungkin tambahkan lagi berisiko pada ibu, abort awal. Tapi apa2 pun berbalik pada sis. Takziah dr saya. Semoga sis tabah ya. InshaAllah ada hikmah di sebalik semua ni.

Saya 😢 akan buat abortion esok. D sebab kan baby abnormal. Doc ckp klu sy nak teruskan up to me tp doc bgtau klu dah selamat delover baby, baby tu pun mungkin tak akan hidup lama. And badan dia akan ada kecacatan. Sbb doc scan seluruh bdn dia ada extra tissue growing. Boleh d katakan seluruh badan baby bengkak 😭😔

11 weeks sis huhu

AllahuAkbar bincang dgn family dulu sis betul2 dan dlm masa yg sama buat istikharah dan lepas dah dpt jawapan(tak kesah la jwpn dari sisi baik or sisi buruk) , sis kena terima dgn hati yg terbuka sbb lepas tu takut effect kepada diri sis...

Sy skrg tgh tunggu result baby.. klau doktor sahkan berisiko sbgai penghidap pnyakit.terpaksa ggurkn.tapi mudah2an tdk lah..doakn sy ya..

boleh saya tahu macam mana doktor boleh detect baby abnormal? through scan biasa atau masa tu sis buat detail scan?

Mcm saya masa buat detailed scan sis. Dr terus dpt detect masa tu. Lepas tu tak lama kemudian mmg nmpk jantung baby pulak tak normal.

sebaiknya solat istikharah sis klu Islam . minta petunjuk pada Allah 😊

Allah ..ksiannya sis..esk sy buat detail scan..sy pn risau incase jd pape

Tabah ya sis. Buat istikharah mohon petunjuk. Allah maha menguji

VIP Member

Semoga dipermudahkan segala urusan kehamilan sis..

Tabah ye sis.. Smoga d permudah kan sgala urusan