8 Các câu trả lời

saye gdm dri anak pertama.. bakal anak kedua pon gdm d/c.. makan je buah yg nak dimkn tp buah yg manis kena kurangkan.. cth mcm durian, cempedak.. buah yg bagus mcm apple, jambu batu, pisang, buah naga. mase makan banyakkan mkn sayur2.. kurangkan mkn roti putih, mee2.. nanti dh masuk 18w akan jumpa pakar pemakanan.. nanti dorg akan ajar mcm mana cra pengambilan mknan yg betul

Saya lepas kena gdm saya stop semua buah kecuali jambu batu, oren/lemon dan kiwi Kiwi jarang beli sebab mahal Tapi hari-hari wajib jambu batu Gdm ni jangan kerap sangat berbuah ye Buah kurma pun jangan makan langsung Makan banyak sayur bagus

Dr tak sarankan jambu batu Sbb Nnt sembelit

Ohhhh kkia awak 5.4 dh sangkut eh ? Kita 3 kali hariti minum sebab berat berlebihan masa ngandong . Tiap trimester kena minum air gula . So far paling tinggi 6.2(after) tpi masih lgi normal sebab katanya kalau sangkut 7.8

lepas minum air gula berapa bacaan nye sis..??

saya pun sangkut gdm jugak😅 saya mkn jea buah apa2 pun..sbb mmg suka mkn buah 😁 cuma x mkn byk laa..mcm buah yg manis tu saya mkn 2,3 potong saja mcm buah naga,tembikai..buah anggur 3-4 biji mcm tu laa..

TapFluencer

Kebanyakan buah ada fructose iaitu gula dlm buahan. Buah yg kurang fructose ; strawberry, blueberry, mulberry, avacado. Jambu batu dan buah naga portion sedikit yg tak masak sangat.

jaga portion makanan. amalkan suku² separuh. pastikan makan buah selepas makan makanan berat utk elak gula spike. kalau boleh elakkan pisang, mangga. buah ni tinggi gula.

biasanya bila dah ada GDM awak akan jumpa pakar makanan nanti..Pakar makanan akan advise Cara pemakanan awak.

bacaan untk ibu mengndung yg ada gdm dgn xde...

Câu hỏi liên quan