Baby nak masuk 3 bulan kurang minum susu

Macam mana nak buat ye mommies ? Btw Anak saya minum susu dupro . Saya takda rezeki nak bf dia . Dari awal sampai Skrg minum susu formula . Sebelum ni ok je . Sebelum ni Anak saya dkt nicu sebulan minum susu formula 2oz Setiap 3 jam . Dah discharged Skrg dah 2 Bulan minum 3oz kadang 4oz . Tapi lately ni susah sangat nak minum susu. Nak kena pujuk dulu. Tu pun ambik masa . Kdg waktu malam 5-7 jam tak minum susu . Mommies boleh bagi tips nak buat macam mana ya ?

1 Trả lời

Untuk masalah baby yang nak masuk 3 bulan kurang minum susu, ada beberapa tips yang boleh dicuba: 1. Pastikan baby selesa - Pastikan baby tidak kepanasan, tidak kesejukan, dan tidak dalam keadaan lapar ketika hendak disusukan. 2. Cobalah beri susu pada masa yang lebih rancak - Cuba berikan susu pada waktu-waktu yang biasanya baby lebih ceria dan aktif. 3. Gunakan botol yang sesuai - Pastikan botol dan puting botol yang digunakan sesuai dengan baby untuk memudahkan baby minum susu. 4. Tambahkan variasi - Mungkin cuba tukar suasan dengan membawa baby keliling rumah semasa menyusukan, atau menyusukan di tempat dan posisi yang berbeza. 5. Tenangkan baby - Boleh cuba menenangkan baby dengan membelai atau mendendangkan lagu ketika menyusukan. 6. Konsisten dan sabar - Sentiasa memberikan sokongan dan beri masa kepada baby untuk menyesuaikan diri dengan rutin menyusu. Selain itu, anda juga boleh berkongsi masalah ini dengan doktor kanak-kanak untuk mendapatkan nasihat lebih lanjut. Semoga perkongsian ini dapat membantu anda mengatasi masalah baby yang kurang minum susu. https://invl.io/cll7hzz