12 Các câu trả lời

Tiada cara lain, melainkan urutan sengkak. Naikkan peranakan memang sakit. Tapi jika tukang urut yg bagus, sakit ketika urutan sengkak sahaja. Lepas kedudukan peranakan dah naik semula, badan akan rasa lega dan tiada sakit2 badan. Duduk di mana? Jika di Kl, sy boleh syorkan tukang urut yang biasa saya berurut baik ketika lepas bersalin atau rutin bulanan. Memang terbaik. 😄😄😄 Lagi satu, kena tahu apa punca peranakan jatuh seperti angkat beban yang lebih berat dari kemampuan atau cara angkat barang yang salah. Perlu berurut kerana jika peranakan dibiarkan jatuh, bukan sahaja kita yang rasa sakit sentiasa bahkan lama kelamaan boleh terus terkeluar dan terpaksa dibuang rahim.

60 12-361 3301. Acik Manja. Lokasi Setapak.

hye awk.. untk pranakan awk mmg kena urut.. klu xurut makin lama dy akn semakin jatuh..hati2 ye awk jgn smpai nnti trkeluar .. bahaya.. erm.. yg awk ckp urut smpai sakit2 bdan tu .. sakit waktu urut ke sakit selepas urut? klu bole cri yg btul2 ad ilmu perbidanan ye awk.. sbb bab pranakan ni xsemua pandai...

Actually mmng kna urut bg dia naik balik. Mmng sakit sikitla sis😅. Klau tknk prgi berurut , buat sndiri ja baring angkat kaki letak dkt dinding lps tu pelan2 urut bwah perut tu. Dlu saya sllu mcm tu sbb sllu angkat berat.

Saya pun pernah peranakan jatuh sbb angkat brg2 berat. Lepas angkat brg mesti sakit dkt bahagian bawah perut. Kena pergi mengurut dgn org yg mmg betul2 tahu naikkan balik peranakan tu. Alhamdulillah, saya boleh pregnant.

mengurut lah sis.. sakit masa urut tu biasa. lebih baik sakit dahulu dari sakit kendian 🥲 saya paling takut kalau badan saya problem sis 🥲 badan nak pakai lama tssk

VIP Member

urut naikkan peranakan mmg sakit sikit. sambil Tu ikhtiar makan jamu untuk kuatkan Rahim. bahaya Rahim jatuh ni, boleh JD tombong kalau x dirawat.

Kena urut sengkak. Sakit kejap je. Cari yg mmg pandai urut sb kalau pandai urut, bdn kita akan rasa lega, bukannya sakit teruk

memang kena urut sis, sakit lepas mengurut tu bagus sebenarnya , tahan sikit ja beberapa hari . nak naik peranakkan kena urut

Awak duduk kat area mana? Sy baru lepas mengurut jgk.. tukang urut ni xsakit sgt.. kalau dekat sy boleh suggest

Alhamdulillah bln ni naik double line.. mungkin salah satu asbab

mmang kena mengurut..tp cari tukang urut / bidan yg betul pandai..