34 Các câu trả lời

Org tua2 xkasi beli awl2 sis.. Better 7,8 ke atas bru beli.. Sye nk msuk 8 bru beli sket.. Ni dh 34w lbh.. Dh complete.. Siap brg untk warded dh sediakan dlm beg siap2.. Beli kt shopee sis.. Biase situ lg murah dri kt luar.. Klo beli kt luar cuba banding kn hrga brg.. Mne lg better.. Kdai rm2 pon ade brg yg boley beli.. Cm bekas susu untk travel tuh, bantal kepala, topi bby, spray botol untk mcm2 guna nnti.. Pampers yg NB boley cri kt shopee.. QQbabyshop.. Xpon pegi kdai dye klo dekat.. Bnyk brg dlm tuh.. Sronok.. Sye brg mostly beli kt shopee.. Sronok..

saya start beli kandungan 6 ke 7 bulan saya beli slow2 and comparekan harga kat semua tempat macam manjaku, little genius, jusco, babyshop, expo2 baby dll.. saya suggest yang murah kebanyakan di jusco & baby expo.. sedangkan barang & brand sama macam dalam manjaku mall semua tu.. 😊 and saya akan beli time ada promotion sahaja hehe.. tu beli sikit2 bila nampak ada sales mesti angkut 2 3 barang.. tapi kalau nak betul2 murah kat baby expo 🤗

Sy plan nk beli masa 7 bulan tp masa appointment haritu nurse dah ingatkan boleh prepare jugak awal2 sbb tkot ada emergency bersalin walaupun kita xde masalah masa pregnant. Bila nurse ckp mcm tu, masa 27w sy start beli sikit2. Now dah makin complete. Mostly barang bby. Mcm baju, bedung, toiletries, bedding set. Barang2 besar mcm carseat stroller nk tunggu dekat2 due baru beli tp dah survey. Nanti just buat payment je.

Saya aritu dlm 3-4bln juga beli. Husband excited. 1st baby jugak. Sblm ni gugur. Beli yg besar besar mcm car seat, buaian, breast pump, rocker, stroller, uv sterilizer. 6bln beli baby bath tab, botol susu. Minggu depan dah masuk 7bln. Ni pun rasa tk larat dh. Mgkin 7bln ni beli baju baby skit skit dgn kelengkapan pakaian baby. 8 bln - 9bln brg bersalin n bpantang🤭

Kalau xnak susahkan suami, bli sikit2.. sy senyap2 bli brg baby guna duit sendiri.. smua bli online.. sekarang dh nk masuk 6 bln Mula2 sekali paling penting buat list, bli brg2 yg nk bwk ke hospital dlu, lpstu ansur2 bli brg keperluan lain.. brg2 yg ade expired date tu sy beli nak last2 7 bln nnti.. yg mahal2 tu sy tggu bonus masyuuukkk.. xsabarnye

Kalau sy 8 bln bru beli... Org2 tua ckp tak baik beli awal2.... Tungu mau dekat due bru beli n beli jgn bnyak 4 5 helai cukup nti lepas kluar da bru beli bnyak2.. kalau tuk brg kperluan servay2 mn yg murah.. sy bnasib baik time pop mau dekat due ngam2 bnyak kedai baby nak tutup semua jual murah.. 🤭🤭🤭

Mcm sy time 7 bulan br beli, tu pun diberi peringatan sbb brg baby especially bj baby ni x beli byk sgt pun x pa sbb baby akn cpt besar..beli brg baby yg betul2 perlu n bleh pkai dlm tempoh lama.bj baby pun sy beli 7 helai ja...

Sy 4 bln bru start bli. Wlpn org kata trlalu awal, tp nt x nk la trasa sgt duit tu kuar cm air. Nk kne kumpul duit utk byr pakej pantang lg. Brg baby bkn murah2, spasang baju je dh rm15 ke ats.

Saya listdown dulu pastu yang mana mahal2 aim beli waktu baby fair. Yang kecil2 beli kemudian. Sekarang ni barang maknya yang tak prepare² 😂

VIP Member

Sy dh 4 bln lebih tp beli sikit je pstu ambk yg kakak pny . satu lg tggu promosi hjung tahun brg bby lg murah . yela due date lmbt lg kn 😆

Câu hỏi liên quan