5 Các câu trả lời

TapFluencer

Sebenarnya tiada istilah pantang selepas bersalin. Apa yg puan alah, elakkan makanan tu. Amalkan diet suku - suku separuh pun memadai. Makan makanan tinggi sumber protein dan Vitamin C untuk penyembuhan luka selepas bersalin. Minum air kosong secukupnya. Elakkan kerap makan manis sbb manisan bantu bakteria membiak. Luka terdedah dgn bakteria. Slow walk minimum 10 minit sbg. riadah pagi untuk peredaran darah yg lancar dan bantu pemulihan luka slps bersalin di samping terima vitamin D drpd cahaya matahari yg elok untuk tubuh. Pendapat peribadi saya istilah pantang slps bersalin bikin saya stress 😅. Saya suka guna postnatal atau pemulihan slps bersalin. Tenang je rasa. Hihi.

xde istilah pantang buah/makanan. kalau betul awak nak jaga kesihatan, bukan dalam pantang je baru nak control semuanya. awak kena jaga sepanjang hayat. utk pemakanan / buah selagi awak xde alergik dgn makanan dn buah tersebut boleh je awak nak mkn. xmenjadi masalah. kalau betul nak jaga kesihatan, amalkan makanan sihat / real food. elakkan jung food, kurangkan gula. kalau nak diet, amalkan suku suku separuh. nak lagi tips follow fb doctor imelda balchin pakar o&g. macam2 info yg awak boleh dapat dkt page doctor. pasal pemakanan ibu berpantang, ibu hamil, ibu menyusu. awak kena rajin baca dan search je. sebab mostly posting awak nak cari tu dah ke bawah☺️✌️

TapFluencer

sebenarnya takda istilah pantang makanan/buah kalau sebelum ni awk takda alergi terhadap makanan tersebut. pantang makan (makan makanan sihat/real food) ni seumur hidup, bukan hanya lepas bersalin. ni ikut sy lah, tp kalau nk ikut org tua dulu2, tu kena tanya mereka. sbb ada yg tak boleh makan pulut, laksa, sayur2 "sejuk" mcm timun/pucuk ubi tu semua. sy taktau sgt. boleh google lah kot or tanya mak2/nenek2 sis.

ok...tq komen

Tkde pantang ap pun. Asalkan ap yg sis mkn tk de allergic. Smuanya kena diambil secara moderate. Dn rajinkn diri bersenam kluarkan toxin n minum air masak.

sye lps 2 mggu da telan sume bende.. tp xde la mlantak byk2.. try sikit2 dlu.. rse xde pape, then mkn lg..

ok tq komen..

Câu hỏi liên quan