13 Các câu trả lời

VIP Member

Umur 6 bulan permulaan anak makan. Kalau awal dari 6 bulan, itu atas nasihat doktor dan tak disarankan mana-mana anak. Hanya anak itu sahaja yang dibenarkan, jadi kita tak boleh nak suggest sesuka hati yang anak boleh makan sebelum 6 bulan. 😊 Kalau anak sihat dan tiada masalah, mulakan pada 6 bulan dengan bubur kosong. Nestum ni manis puan, saya dah pernah rasa. Sekiranya anak dah capai umur 6 bulan, boleh juga belek buku rekod kesihatan dia. Ada cadangan menu makanan anak. 💕

VIP Member

tunggu 6 bulan.. tp sebaiknya jgn bagi instant food mcm cerelac ke nestum atau apa2 yg instant.. sbb bnyk gula.. maniss nnti bby memilih mknn.. nak mkn yg manis ada rasa je.. start bg bubur kosong dulu.. kalau boleh buat mknn sndiri di rumah.. NO SALT NO SUGAR NO MSG!! bwh 2 thn langsung x digalakkan ada sedikit pun gula garam ye.. lebih 2 thn pun kurangkan eh

VIP Member

boleh je nak bagi. tp, tu negara2 barat banyak yg bagi seawal 4bulan. macam kita ni 6bulan baru bagi. better ikut nasihat doc sis. baby ni lain2. . saya bagi baby saya makan start 5 bulan. bubur kosong sbb nak bagi dia adapt awal2.

mmng btl. ada je makanan untuk 4m kat shopping mall. 😂

VIP Member

Bby hanya boleh mkn bila umur 6bln ye puan....dan sblm tu hnya boleh mnum susu shj😊 Utk pengetahuan puan bijirin cerelac ni xbagus ye utk bby....dia d ibaratkan mcm fast food

Gambar Google kn.. Mgkin tu gambar lama sbb tu 4 month.. Baby 6 bulan kebwh hanya minum susu ibu sahaja.. 6 bulan ke atas bru boleh mkn.. Better jgn bg anak mkn before 6 bulan..

4bulan blm blh makan. Mngkn ada sesetengah bayi yg berumur 4bulan dh blh mkn itupun dgn nasihat doktor. Klu baby sis tak de masalah apa2..better tggu smpi 6bulan.

Better sis tgu baby sampai umur 6 bulan bru bg mkn..4 bulan minum susu dh cukup..usus baby xmatang lg..ksian baby..nnti sembelit la.sakit perut la...

VIP Member

tak pernah pulak nampak utk 4 months ni. selalu beli 6 months tu pun jarang2 bagi, anak suka bubur nasi sup lg 😉

Belum pernah bagi baby makan seawal 4m.. 6m ke atas shj

VIP Member

6 bln keatas sis bby mkn.. 4 bln awal sngt kot

Câu hỏi liên quan