9 Các câu trả lời

Saya suka bertali. Zip pernah pakai, tapi tak tahan lama zipnya sebab bila selalu dipakai ketat, zip akan lama- kelamaaan cepat rosak sebab zip dipaksa tarik. Ada yg kata pakai berzip tak perlu adjust balik lps ke toilet tapi tak tahulah..saya akan adjust dan perlu buka balik tali dan zip tu walau tak semua sebab rasa tak ketat seperti asal. Bertali dan sangat mudah digunakan adalah bengkung AMWAY. Memang the best among all for me. Simple sangat tapi memang ketat, kemas dan mudah dipakai walau sendiri.

Ya, try la. Saya consistent dgn bengkung amway dari anak first sampai 3rd. Now nak pakai lps dpt the 4th one. 😊

VIP Member

sis..untuk bengkung sy suggess kan..sis beli 2, utk di hospital sis pakai yang jenis modern sbb sis sorg2 kan dihospital boleh pakai sendiri.. sbb utk elak perut kembung..yang kt rumah tu sis boleh beli bengkung tradisonal yang jenis bertali..sbb ad cl kan..dia lebih kemas..tapi nak pergi toilet kene longgorkan..slps dh keluar toilet kene ketatkan semula tali..Jika bersalin czer sis xboleh lh pakai bengkung bertali panjang tu..pakai yang modern abdominal binder oppo..

pakai yang sediri punya..pengalaman sy, czer selepas 6 jam..dah balik wad biasa mlm pakai..bengkung modern tu je..masa tu sapu minyak yukyi je kt perut..bagi panas..terpulang lh pada masing²..cmne cara nak guna..

elok nya nk jaga postur bdn selepas bersalin pakai bengkung bertali utk kat rumah . sy suggest bengkung Nona Roguy sbb dia ada 2 tali senang nk bukak utk ke tnds . boleh tgok di ig NR . selepas 3 mggu boleh lah pakai corset yg zip . utk mula2 tu elok pakai yg tali . wpun hakikatnya malas nk ikat tp nk cntik balik sy kna usaha 🤣

Terima kasih sis 🥰

sy dah beli set Berpantang sendayu tinggi masa ank 1st tapi x guna pun bengkung nye sbb bersalin emergency C-section harap kali ni bersalin normal jd blh guna bengkung nye kali ni 🤭

cari kat shopee yg bertali+zip adik saya pantang pakai jenis mcm ni je bidan kata, elok bertali boleh tarik drpd bawah ke atas ada zip utk mudah ke tandas

VIP Member

Pakai bekong tali lg best, bukan pinggang je kecik, montot pon kembali pada asal 😂😂 bila pakai bekong tali, jln pon kita boleh control 🤭🤭

Xde masalah kalo beli awal pon, kalo czer blh je pakai lepas seminggu atau dua minggu tp kt bahagian jahit tu x perlu ketatkan, Sy guna Vasia masa tahun 2020, skng otw ank no 3 belum beli lg 😁😁

TapFluencer

Beli jenis zap . Baby dah 2 bulan pun still pakai . Takda istilah membazir kalau nak cantik hehe 😂

sy beli je jenis zap, boleh pkai utk both czer ngan normal.

there's a lot in shopee, tp sy x igt plak mine dulu brand ape 😅

bengkung tunggu time dah bersalin..takot salah beli

Sempat ke sis? Sbb sy nanti ada CL, CL plk tak provide bengkung.

Câu hỏi liên quan