59 Các câu trả lời

Alhamdullillah kalau takda rasa apa². Saya mengandung anak ke4 period lewat 1 minggu dah tahu mesti ada isi tapi tak cek upt tunggu 1 bulan lewat baru pergi scan. Alhamdullillah anak ke4 ni tak teruk sampai hyperamesis. Sebelum ni mengandungkan 3 org anak semua kena tahan wad sbb hyperam.

Baguslah sis x de alahan. Sy 5 weeks nasi dah x boleh masuk kne mkn bnde laen. 24 jam loya mual. Masuk mkn sume nk muntah. Sembelit truk sgt. Badan penuh dgn angin. Kencing x habis2. Asyik lesu lemah letih. Hope sis trus mcm tuh. Seksanya ble ada alahan lg2 sy bekerja x tau dah mcm mana.

saya 6minggu 5hari. masih takde rasa muntah2😅. loya ada. selera makan takdak. banyak benda tolak . sebelum ni mmg main bedal je makan. kali ni tengok makanan macam tak lalu. pagi tadi makan ayam dalam mee sup pun rasa loya.. tapi kdg2 husb ada kena muntah2.. 🤔

Jngn disebut sis nti boleh datang alahan tu mcm sy masa 6 ke 7w sy ckp ngan member tak ada alahan esoknya trus alahan smpi lah sekarang 16w. Allahu x tau nak ckp teruknya alahan smpi suami sekali ikut alahan 🤭

maybe tak sampai masa alah lg kot sis...sy awal² ritu pun mcm biasa ja...elok ja lps tau pregnant jd selalu la alahan 😂 tp tula kan...masing² org xsama...kalau xdk alahan tu sis beruntung sgt laa...

Normal je..tak semestinya pregnant kena ada alahan. Nikmatinya, klau start kena alahan takut awak tak terdaya nak hadap pulak. Saya lebih suka takda apa-apa alahan sbab tkut terganggu waktu kerja🤭🤭

VIP Member

Kadang kala alahan tu tak dtg awal pregnancy tp di hujung nanti. Ramai je yg masa hamil 3-5bulan tak ada alahan tpi lps 5 bulan tu muntah smpai lembik pilak. Yg masuk wad sbb dehidrasi pn ramai

VIP Member

Lain org lain cara mngandung...ada yg jatuh sakit dulu bruvtau mngandung..ada yg xde alahan langsung tp suami yg terkena badi🤣...ada yg dah 12w bru DTG simptom morning sickness tu..

Normal aja.. Sy pun dah 8 week baru Sedar preg. Tu pun tetiba tergerak ati nak cek UPT. Kalau x mmg x sedar. Sampai sekarang 17week. X ada apa2 alahan. Alhamdulillah.

Sy pn awal2 x de alahan.. Masuk 6bulan br ada alahan... Anak 1st dl 7bulan br start alahan... Pening... Muntah loya lepas mkn... Badan kita semua x sama....

Câu hỏi liên quan