10 Các câu trả lời

brand byk jenis. but depends on ur financial and ur lifestyle. terserah u nk beli brg bby brand pe. tp klo ikut pd sy. •klo nb ni bju jgn terlalu byk sbb bby cpat besar .. beli ikut kprluan semasa dia. di hosp dan dlm pntang. slbihnya beli bju lbih sikit dr saiz nb dia. •yg pnting wet tissue bli extra xpe dan spray air utk spray punggung dia. •pampers nb jgn bli byk2. beli dlm 2 bundle sbb nb sllu akn tukar pmpers kerap sbb usus dorang tgh proses nk hdam susu bdan kita.. (bli depends on size ur bby ikut pkmbngn dia. cth klo dia usia sebuln stgh da. tgok pd ukur lilit pinggng dia. muat lgi utk nb or not. if not. can change to others size.if still sme..can ctnue.) •myk angin tgok pd bby serasi yg mne. •tungku tuam bby jgn lupe utk tuam lpas mndi. •booties,mittens,barut jgn lupa utk elak masuk angin. •topi, kain bedung jgn lupe jgk. •ini utk persediaan shja.. (breast pump,klo utk direct bf.. bole standby je sbb nnt nb dorang akn mnum ikut sukat ingin shja, slbihnya klo u ade rse bgkak susu ke, bole pump. tp sblum tu tuam bg kurang sakit) •tilam nb dlm pntang jgn lupa. btw ini pd pndpt saya shja. tp terserah pd u mommy nk buat prsediaan mcmne.☺️ i'm sorry klo pndpt sy berikan ade bercnggah dgn pndpt awak. semoga urusan mommy dipermudahkan.♥️

ohh faham. okay thanks a lot! nanti saya google keperluan apa saya perli beli

better sis study sendiri barang apa yang sis nak, atau untuk keperluan apa. then tanya semula kat sini for suggestion brands/items. contoh untuk jalan2 mall better carrier ke stroller, brand apa. sebabnya keperluan setiap orang setiap mak setiap baby takkan sama. ikut lifestyle masing2 & cara masing2. decide on your style dulu mcm mana. tengok di youtube banyak orang share barang2 apa diorang beli untuk baby, barang apa diorang menyesal beli, diorang punya must-haves etc, then buat list barang sendiri berpandukan tu.

hahaha okayy

sgt2 penting ni car seat😆https://s.shopee.com.my/3flCGtn6pk anak sy pakai ni se keluar hospital, smpai now 2y3m masih mantap. anak selesa duduk. https://s.shopee.com.my/8ADbdPlR7F yg ni boleh pusing 360° senang tak payah cabut seat belt kereta utk pusing2 kerusi, amek letak anak pun senang.. & ada isofix if pakai kereta yg ada besi isofix tu blh pakai lg selamat. kereta baru selalunya ada dah isofix tu yg penting dua2 lulus MIROS.

thank youuuu !

TapFluencer

Jenuh nak taip. Haha. Cara saya macam ni. Saya search di Internet dan buku tentang keperluan bayi dan ibu. Saya buat catatan di buku dlm bentuk senarai. Mana2 yg saya masih pertimbangkan perlu atau tak, saya search lagi pros & cons nya, so, short listed kan senarai sebelum ni. Kami beli barang2 besar/ mahal dulu, baru barang2 kecil yg mudah pilih. So, entah mana senarainya. Saya masih simpan utk rujukan seterusnya . 🤗

Boleh je nak beli last minit, pastikan selepas bersalin nnt, kedai keperluan ibu dan anak dekat dgn rumah.

ikut bajet.. mcm sye bjet x begitu mewah jd memg bli yg xde brand.. anak 1st memg sume bli sendri.. so sye bli bperingkat2.. 1) tyme preggy-sye bli brg2 fokus mse pantang: bli bju newborn 10 helai, booties n mitten, mnyak telon, tilam baby, pmpers, brg2 pantang sye, stokin, pad, bengkung 2) lps baby lahir- yg nie cuma bli brg utk lengkapkn kperluan yg x ckup, tambah bju baby, bli stroller,

fahamm. okay okay thanks tau 🫶🏻

ni https://s.shopee.com.my/7fHLdJBTGW pakai sblm bersalin sy pakai. lepas bersalin nak bf anak pakai ni lapik baby @ letak bawah kaki so tak penat, utk bf ni sy pakai sampai anak wean off 2y2m. selain tu pakai utk baby, masa tummy time letak bawah baby support bdn dia.anak sy start tt dr umur belum 1w

okayy thanksss 🥺🫶🏻

Mmg buntu tp boleh start dgn checklist. Ni yg i buat la— bahagikan list utk nursing, diapering, bathing/skincare, confinement essentials, clothes nb/0-3/0-6. Then u listdown barang2. Boleh tgk dkt tt juga. 😊

itu lah tuu sbb tu soalan saya pun general sbb mmg takde idea nk tanya apa. hahaha thanks a lot

Barang apa yang awak cari? Ada banyak sangat ni😅 Keperluan orang berbeza ikut lifestyle masing2. Contoh barang?

oo i see ok2 saya try buat cara ni jugak lah hehe thankss

Sy suka brand Fiffy & OKBB cutting baju besar drp pureen & harga berpatutan.

okay noted!!! thanks sangt sangat for the advise tau 🫶🏻🫶🏻🫶🏻🫶🏻🫶🏻

General sgt ni sis

ok sorryyy

Câu hỏi liên quan