26 Các câu trả lời

Jgn risau.normal tu.sy pun dulu camtu.nnt ok.tp sis kena paksa mkn jugak walaupun nk muntah.kesian baby tu nnt.sy bnyk mkn daging lembu.sayur.buah.nasi separuh je.2 minggu lepas tu baby ok.x kecik dh

Okey sis...tq ...

Sama macam saya dulu. Dari awal pregnant sampai bersalin mabuk teruk. Vitamin kk bagi saya makan takde skip. Anak keluar 2.3kg je. Saya husnuzon maybe saya mabuk tu yang anak tak cukup zat

Saya banyakkan tido.. Mkn mcm biasa jea tak ada lebih.. Mlhn sy jaga bab makan.. Smpai dokter bising sebb bert bdn naik dan bby besar.. Hihi.. Semoga awak dn bby sihat selalu.. Aminn.. 😍

Sama - sama 🌹

VIP Member

sya pernah anak no 2 dlu .. puan bnyakkan mkan sayur brokoli .. mnum susu utk ibu mengandung jugak .. sama laa sya pon alahan trok smpai skrng

asalkan baby sihat tu yg penting .. x kira baby besar atau kecik .. jnji x ade masalah lain tu jer 😊❤

Mcm saya aritu , 8w4d tapi bila scan saiz janin baru 7w0d.bila repeat scan masa 9w saiz dia dah sama dengan lmp..skrg saya dah 11 w harini.

Sama dgn sy sis.. Sy baru lps scan smlm klinik swasta.. 7 week++.. Bby kecik cam 6 week+ je.. Repeat scan lg 2week.. Sy x buka buku lg.. Ingt nk buka masa 8 week Tp kerisauan lak cz doc kata kecil dr usia kndungan..

cuba amik mamariam, buah buahan, epal,jambu batu,asam, biscuit sye pun alahan nasik tak bole mkn 2 minggu alhamdulillah sekarang daa bole

Okey sis..trima ksih ...

sama macam sy sis.. bukan sebab makan ke apa.. mybe ovulation kita yg lambat.. jagan terlalu fikir.. nnti stress..

Okey sis ...tq ...

Sy 13week nk try scan 2d .tp ada org ckp tkt xnmpk jelas sbb bby kcik lg..

saya pun sma pttnya 8weeks tapi scan td doc kata mcm 7 weeks baru normal ke tu ?

Maybe scan mc tu tak tepat. Mcm saya cek kt kk lain. Baby kecik tp cek kt PPUM baby ok. Doc ckp scan mc kt kk tak tepat

VIP Member

Jgn lupa consume vit yg doc bagi...baik utk pembesaran baby.

Alhamdullilah samalah kita 😊😘