20 Các câu trả lời

kalau bersalin normal atau czer , tang faraj tu die akan kecut balik , xde lah istilah longgar2 tu , jamu tu saje nk tarik pembeli ,die promot la longgar2 blh ketat😂

utk dalaman katanya.. mak mertua bising tu bila dia tnye psl jamu apa kita nk mkn nnti kita jwb tak tahu..mcm2 dia rekomen kt kita..seram kita nk menelannya nanti😂

saya tngah brpantng hari ke 36 n lahirkan bby scra czer...sya xda mkn jamu n buat rendaman sya cuma sruh cl dtng rmah utk urut n tungku 3 hari brturut tu pn slpas 1 bulan bsalin..

TapFluencer

Tak pernah makan jamu, tak perlu lah jamu lepas bersalin. Risiko mudarat diri. Selepas bersalin, jamu tak elok untuk turunkan kuning anak, jamu tak sesuai untuk penyusuan susu ibu.

ouhh baik..tq🥰

kalau tak pernah, then takpe lah. saya pun tak pernah makan jamu, haritu mak mentua tanya, saya cakap je no no. 😂 so berpantang haritu, makan lauk pantang & buah2, macam biasa je.

itu haruslah sis. orang dekat kg pun dia bgthu 😂

Boleh follow kak Ice kat Fb, founder Blessed Beauty Confinement, byk ilmu ilmu pantang boleh bljar kat dia ♥️ produk BBC pun best best, tak remeh nak pakai masa berpantang.

Heheh, welcome sis ♥️

kalau sis belum bersedia untuk anak kedua, jamu x digalakkan. sebab kalau sis makan pil perancang , dan makan/minum jamu ianya bolh mnyebabkan kehamilan lg

ouhhh baik..tq ats perkongsian 🤭

VIP Member

Saya bersalin normal. 1 jamu apa pun tak makan psl mmg daripada dulu sejenis x suka benda2 gini. Cuma mandi air herba tu ya. Itu pun sbb mil yg buat kan.

Tak makan jamu2 ni takut buah pinggang rosak. Makan makanan berkhasiat je.

sama, sy pun x amalkan.. dlm pantang mkn buah oren jee.. habis pantang tukang urut bagi maajun, makan 2/3 coet jee lpastu malas dah😅

Kakak sy ada bgtau,jangan makan / minum jamu dulu sbb akan sbbkan baby kuning..

okey😁😁

kot laa nk try brand ni, ws sy ye http://WWW.WASAP.MY/60124245963