12 Các câu trả lời

VIP Member

Sy pernah jugak gugur 2 kali. Tapi sebelum tu dh pernah pregnant anak sulung dah, now she almost 3 years. Then skrg pregnant masuk 34weeks. Alhamdulillah. Awal2 dlu mmg fobia sgt, risau je selalu sbb dh gugur 2 kali kan. Masa tu sy baru dapat offer kerja baru. Tapi kerja sy tu agak berat lah utk sy yg dh pernah gugur ni. Lsp tu terus buat keputusan berhenti kerja. Sayang jugak dgn kerja tu, tapi sbb sy mmg nak baby lagi. Rahim pulak dh x kuat kan, so berhenti keje then bedrest je byk. Dh trimester ke2 baru byk buat keje sikit. Tapi risau jugak, cuma kalau x buat keje langsung susah jugak kan, memandangkan dh ada anak sorang. Moga2 baby saya kali ni pun sihat walafiat. InsyaAllah. Sy doakan awak pun sama jugak mcm tu. Moga kita ada rezeki baby lagi. 🤲🏻🤲🏻 Amiin

Sama dgn sy sis. Ni kali ke 3 preggy anak pertama. Ttc 6y. Keguguran last bulan 1/2022 lepas. Preggy kali ni sy jaga diri je, risau juga masa ada spotting every week. Masa 7-9w.. sy xda pergi2 scan. Bgtau suami nak scan masa 10w ke atas. Saya serah pada Allah jagakan kandungan saya. Acid folic xmiss.. jaga makan.. xmelasak.. xstress2.. pastu masa 9w tu spotting coklat tu bnyk sikit, sy ckp ngn suami booking trus appoinment dgn doktor. N scan je nampak la baby dah bergerak2. Syukur sgt. Sampai skrg masih jaga2. Sama2 kita ya sis. Semoga lancar sehingga melahirkan anak2 sihat sempurna❤️🌹

Skrg dah scan? Mcm mana sis? Semoga dipermudah tau. Pk baik2 je Allah bg baik2. ❤️❤️❤️

selalu org ade history misscarriage ni, doc selalu suruh bykkn bedrest utk 1st trim. byk kn rehat, no driving, no long distance travel. no sex during 1st trim. sbb sye pon mcm tu 2kali misscarriage. now 3rd pregnancy. alhamdulillah dh 22w. sye mmg bedrest masa 1st trim, no long distance travel, no sex, no driving, krg kn berjalan n berdiri. berjalan pon dlm rumah je. sapu2 siram2 pokok. masak pon mmg x. mmg beli jee setiap hari. xpon husband yg masak kan. laundry pon husband settle kn. selagi xde bleeding jgn risau ya.

Saya 2nd pregnancy skrg sama jugak mmg risau smpai kdg terbawak mimpi. Tapi tak boleh biarkan negativity tu buat kita rasa risau berlebihan. So saya positifkan diri selalu baby akan sihat smpai lahir, and jangan fikir pasal spotting atau tengok mangkuk tandas atau spender kita..buat mcm biasa je..tenangkan hati.. bedrest utk 1st trimester and elakkan bersama husband

saya yang tak pernah keguguran ni pun saya risau puan , setiap hari buang air kencing selalu tengok kadang cek kat panties sebab ada rasa macam berair tulah saya pun risau.. alhamdulillah puan kita doa yang baik2 semoga Allah lindungi diri kita dan baby membesar dalam rahim dengan selamat dan sihat sampailah bersalin nanti .. Amin

ya puan 😊

sama sis, even till now nak masuk 19w masih risau. hari2 pakai liner semata nak check. last week ada brown discharge kejap a few hour pun berderau darah sbb risau bleeding. hari2 nangis doa mintak Allah bg peluang utk ada baby kalini. insyaAllah doa byk2, semoga Allah pelihara kandungan kita. Aamiin. semoga kuat ya☺

aminnn YRA moga kita semua dlm lindungan Allah jua. sama2 kita positif & kuat utk baby kita. moga yg terbaik bersama u juga sis :)

VIP Member

Saya tak pernah keguguran pon saya sentiasa memang akan tengok toilet bowl, spender, kalau tak pakai panty tu rasa risau sebab takut kalau apa apa tak nampak. Lepastu nak buat berat sikit pon risau. Apa pon semoga kandungan puan kali ini dipermudahkan olehNya. Amin amin.

Aminn YRA. moga kita semua dlm lindungan & rahmat Allah. terima kasih atas doa & nasihatnya :)

I feel u. InshaAllah tak ada apa2. Doa bnyk2, sentiasa berfikiran +ve, jaga mkn minum & aktiviti. Sy 2kali misscarriage, kali ke3 alhamdulillah survive, bby nk msuk 2 bln dh.

thanks mommy utk semangat nya! 😊❤️

sabar sis...insha Allah rezeki utk timang cahaya mata akan tiba...tawakal pada Allah..percaya la pada dia...sbb dia yg beri rezeki pada hambanya....sis kena kuat...

aaminn..semoga dipermudahkan urusan mommy & baby lahir cukup bln cukup sifat sihat wal'afiat hendak-Nya

Câu hỏi liên quan