18 Các câu trả lời

VIP Member

Normal tu sis.. Saya pun masa tu sama macam sis sampai 3bulan juga sendawa je.. Doc cakap baby nak membesar.. Makan buat yang banyak ya sis.. Untuk awal Pregnant ni banyakkan rest, jaga pemakanan dulu. Sebolehnya kalau ade craving tu hadkan makan nye. Nanti dah masuk 3/4 bulan baru boleh lepaskan gian craving tu ya🥰🥰

Normal tu... 1st trimester mmg akn kembung perut and kuat sendawa... Wktu mlm nk tido lagi lah teruk... So, saya slalu urut2 ulu hati (elak urut bhgn rahim ye) smpi saya sendawa byk kali and kentut smpi puas baru selesa... 😅😅😅🤭🤭🤭

Sy just pelik mcm mana tubuh awak blh masuk angin...? ada lubang ke..? Tgok corak pemakanan, kalau ikut sains tubuh badan manusia takkan masuk angin, sbb semua tertutup... melaikan ada lubang... pesanan drp pakar...

Mmg le xde lubang... Dh org selalu guna istilah masuk angin utk kembung perut... Ape punye jawapan la.. Org tu tnye elok2 je pn..

saya pun sama sis.... dr 1 bulan sampai nak masuk 5 bln ni masih sendawa.. kwn2 selalu tegur sendawa mcm bunyi dragon.. sbb kuat sangat.. dulu2 pregnant x pernah mcm ni☺️

Normal. Dulu sblum tidur suami urut selalu kasi semua angin keluar bru boleh tidur. Kdg terbangun mlm sbb perut xselasa. But bila dh masuk 4 bulan dh ok.

VIP Member

Memang macam tu. Saya awal awal dulu pun sendawa je asyik keluar angin. Tak apa biar je angin keluar dari angin tak keluar, nanti tak sedap badan

saya pun kat betol sendawa nyerr...enthh,dulu xda pulak sendwa mcm nie,prgnt ank ke 4 nie boleh dikata kn tiap2 saat sendawa nyer..

normal, kita akan banyak rasa bloated disebabkan system digestion kita slower, sometime boleh menyebabkan air besar yabg tak lawas.

mmg biase ye pregnant angin banyak dalam badan. kalau angin tak keluar dari badan, lg tak selesa. nak buat apa2 pon jadi x selesa.

Sama la sy 13w sedawa je. Lega rasa. Kalau x sedawa mmg muntah2, loya and bloating perut. Ok la sedawa 😬

Câu hỏi liên quan