527 Các câu trả lời

VIP Member

Sy spanjang pregnant checkup di KPJ . Sy dibekalkan Obimin Pluz , Obical dan appeton Acid folic makan hingga kini . Alhamdulillah takde masalah ubat tu smua pada sy . Ada kwn yg ambil zincofer diorg muntah tak tahan bau . Sepanjang pregnant sy tak pernah ada masalah hb , maintain antara 11.5 - 12 hingga nak bersalin . Semoga dipermudahkan puan

Tempoh hari masa cek up, doktor ada bgtau peratus kandungan zat besi mengikut jenis2 ubat ni. Kalau untuk masalah krg darah, zincofer yg paling sesuai mommy. Mommy mnum dengan air yg ada sumber vit c supaya lebih cepat serap ye.. Contohnya air sunquick atau air limau disamping krgkn loya.. Jarakkn pengambilan ubat dgn susu ye..sekurang2nya 2 jam..

Saya consume ketiga tiga ubat ini.....sebelum ni, iberet is the best solution utk tingkatkan hb... Tapi, pregnant kali ni...hb mmg low, tak naik²...makan jambu batu, dragon fruit, bayam, kerang, ratah ikan, kuning telur, susu, semua x jalan... Bertabahlah.. Setakat mkn iberet, pembuangan air besar sangat lawas..mkn obimin, sedikit sembelit..

Skrg tgh makan zincofer. Ikut ramai advise makan malam tido sbb mual. Memang pun klau terlajak makan subuh tu kene baring pejam mata jap ..sebab memang mual haha..strugle terus makan klau nxt checkup HB ok kena la teruskan. Hritu 1st check hb 11-9w. sy mmg ada history anemia 1st pregnancy dulu masa tu makan 3serangkai tu hb xnaik smp 5-6mths

VIP Member

Zincofer & iberet paling tinggi kandungan iron. Tapi kena tengok sis boleh makan @ tak. Ada orang tak boleh makan, sebab jadi loya & muntah. Sia cuba dulu. Lain orang lain effect dia. Macam saya, makan obimin minum dengan air oren. Zincofer saya makan asyik muntah. Iberet pulak doktor tak bagi sebab tak sesuai dengan kes saya

Saya zincofer tak boleh telan..trus muntah..ade bace jgk rmai mommy tak sesuai dgn zincofer ni.. Obimin okay. Tp if klau drh rendah better iberet. Saya dulu mkn obimin tp sbb drh msih rendah dr suggest iberet. Kandungan dlm iberet lg sesuai utk drh rndh.. Tu pengalaman dan ape yg saya tahu la sis.. Mgkin mommy2 lain ade pndpt yg lain.

Ya sama la.. Sy lg truk.. 1 hr xblh bgun

Yg latest doktor ckp bagus is Zincofer sbb kandungan iron dlm ubat tu tinggi. Dulu pernah try obimin tak jalan, and setiap kali makan rasa nak muntah balik plus ubat dia besar giler. Zincofer tu okaylah utk yg ada low hb. Iberet tu, before obimin diperkenalkan gitu lah. Nowadays, Zincofer ubat latest yg bagus.

Maybe nurse bg 3 jenis tu boleh pilih mn yg sis bileh makan... De org xboleh nk telan iberet, so bleh try obimin or zincofer... Ade yg xboleh obimin, boleh try yg lain²... Mkn ubt ni, seeloknye waktu perut kosong... Mkn bersama juice buah pun ok... Tp kalau minum susu jarakkan sekurangnya 2 jam...

haritu ada tny doc.. doc ckp kalau obimin elok untuk org yg mmg hb ok (12 ke atas) .. sbb iron dlm tu xbnym sgt.. kalau utk ygmg hb low( 11 ke bawah) elok mkn zincofer atau iberet.. sy pon hb low.. mkn zincofer.. tp dah ujung2 pregnant ni xboleh telan sgt doc suh tukar iberet.. so far ok la iberet..

Dengarnya zincofer dah paling tinggi. Tp saya amek zincofer dari bulan ke 4, turun naik bacaanya. Depends pada org kot. Skrg try istiqamah minum air masuk campur limau nipis masa makan ubat. Naiklah semula dari 10 - 10.8 masa last check up. Tp sebenarnya depends pada cara pemakanan kita jugak ni.

Câu hỏi liên quan