13 Các câu trả lời

28w baby masih boleh berpusing awak. jgn risau. kalau 36w keats tu yea baby dh penuh ruang dlm rahim awak. kalau air ketuban kurang awak boleh cuba mkn buah tembikai. haritu sy follow tip mommy dlm app ni bg sy. dr 8.5 air ketuban naik 10 masa nk bersalin. boleh amalkan sebelom jumpa pakar. air kosong pon awak kena minum byk okay. hb awak low ka sbb ada anemia? kalau hb low cuba makan ubat sebelom tido dgn air oren sunquick tanpa gula. elakkan minuman berkafien sementara ni. jgn stress okay boleh effek awak dn baby. jumpa je pakar. inn shaa allah xde pape.

Hi awak. Saya pregnant anak 1st dengan yang 2nd memang ada anemia sewaktu mengandung. Tapi bila check iron dalam darah okay je. Cuma bila pregnant ni je jadi anemia. Hb pun tak pernah lepas 11. Awak jangan terlalu fikir sangat okay. Dan haritu pun doctor ada kata air ketuban saya kurang, then next appointment haritu doctor check scan lagi katanya okay dah. Tak kurang dan tak lebih. Orang kata kalau air ketuban kurang cuba makan buah tembikai. Awak try lah. Apa apa pun semoga dipermudahkan segalanya okay. Jangan down down tau. Enjoy je. Kalau lagi down, lagi boleh effect kandungan.

Saya anemia and active thalesemia. Saya kenen masuk iron dalam badan sebab badan takleh serap ubat iron or ubat darah doctor bg. Alhamdullilah bby sihat. Baby saya pusing masa saya 33 minggu. Minum air kelapa untuk tambah air ketuban. If you anemia kene check if you ada thalesemia ataupun tidak. Sebab if ada active thalesemia mcm saya mkn ubat pun hb masih akan turun. Tapi setiap badan lain lain. So to be on the safe side buat thalesemia test. Saya 35 minggu bru berat baby naik mendadak. Jangan risau banyak masa lagi tu

Anemia nt doc drip zincofer je.. pastu sis maintainla.. mkn ubat, no caffein mcm teh/kopi n rajin2 rebus logan kering tu minum. 800g agak kcik.. kasi doc diagnose dulu kenapa.. mgkin kena beranak awal.. Selalu sbb uri. Uri membekalkan oksigen dan makanan pd bayi. Doc akan buat detail scan utk check... Klo sis nak lebih kepastian, slot in temujanji gan pakar o&g swasta minta second opionion.. Sy pnh tgk katil dpn lahir baby 2kg mcm tu.. so far ok je sis...cuma doc akan book ventilator tkt baby xleh bernafas.

Saya dulu pon pernah diagnose dr kurang ketuban. tapi saya cuba taknak fikir negatif, saya pergi klinik swsta n dr swsta kata tak da plak ketuban sy kurg. Ok je dia kata. sy bg result tu dkt dr kk, then dr kk kata ok je. Mungkin mesin dkt kk tu tak berapa jelas sgt. tapi awak ikhtiar je makan buah tembikai, n banyakkan minum air kosong. InsyaAllah ketuban awak akan naik. ni cuma tips dr saya. Awak blh try ye! jgn down2, insyaAllah moga urusan awak dipermudahkan. Amiin

saya pon kk kata ada anemia sampai kena ambek darah tapi alhamdulillah normal.. maybe sebab ubat lain tak serasi tu HB drop lepas makan iberet HB terus cantik.. saya minum susu anmum alhamdulillah berat baby normal ikut weeks

No problems if baby no have any issues with healthy. you can eat 2-3 boil egg in the morning and 1 banana and milk just. my baby also grow slow when 35week . after i eat like this 1 week later the wight is up and good

TapFluencer

takpe jumpa je pakar dulu. Insha’Allah mereka ada jalan penyelesaian. mereka akan pantau puan lebih sikit. jaga kesihatan, makan makanan tinggi zat besi. jgn skip ubat2 kk bg.

Sambil2 tu sis mnum susu sama ad susu hamil atau susu fresh milk. And smbil2 tu mkn tlor 3 suku. Sat ja bert bdan bby akan naik. Cdagan sy la… sbb sy buat mcm tu .

Tlur separuh masak sis. 2bji shari. Org utara pngil 3sku

banyak lagi msa untuk bby pusing .saya msa 30week bby songsang lagi tpi doktor pesan jngn gi pusingkn dy nnti dy akan pusing sndri🥰