13 Các câu trả lời

kalau pukul tu melampau bagi sy...mmg bila mengandung, hormon kita tak tentu arah sikit. please get help from professional, kena belajar mcm mana nak manage emosi & kerap minta maaf esp bila jadi mcmni, jgn sekadar cium kaki just sbb rasa bersalah, kena salam tangan suami, minta maaf dgn dia. betul kita perit mengandung, tp suami pun banyak bersabar & usaha mcm2 utk bantu & happykan isteri. sy high risk pregnancy yg hari2 kena cucuk ubat cair darah, di samping penat bekerja & berulang appt hospital. mmg koyak mental ni, senang triggered. tp selalu sy nangis je marah ke sedih ke nangis je reti. sbb pernah juga marah sampai hempas barang, pastu suami tegur elok2 jgn buat mcmtu...risau nnt lama2 asal marah je tangan tu laju nak buat something so bahayalah...sy harap awk dptkan bantuan yg sewajarnya. luahkan pd suami juga, maybe dia pun ada pandangan mcm mana nak tolong manage & boleh bawa awk jumpa kaunselor ke.

TapFluencer

Bukan tantrum tu. Tu belum jumpa cara kawal diri. Apa kata puan pergi terapi diri dgn kaunseling untuk kenal diri, kenapa diri macam tu? Koreksi diri gitu. Bila dah kenal diri, kenapa macam tu, boleh belajar cara hadapi diri bila certain perangai. Deep breathing, alihkan perhatian perasaan yg kononnya trantum. Kira beruntung dan syukur, suami diam dan pujuk drpd suami pun buat perangai macam puan, kan... Bersyukurlah dikurniakan pasangan yg sabar, masih nak memujuk. Nak ajak pergi bercuti. Yahu! Memang ada kala kita merajuk dan marah, saya dah kenal diri saya. Saya bagitau suami, saya tengah marah, jangan dekati saya, nanti kena marah 😂 Bagi saya bersendirian. Bila dah reda perasaan, dan pilih waktu sesuai, kongsi dgn dia kenapa kita marah.. Hah gitu. Tu cara saya lah. Kalau saya buntu dlm sesuatu perkara , memang saya suka jumpa kaunselor. Sbb bila buntu ni kita penat, bila penat jadi marah.

Kalau tak boleh kawal simpan mindset suami ni kdg kita tak buat silap pape pun dia boleh cari lain, lagikan yg kuat tantrum. Lelaki cepat serabut & those accumulated serabut tu lead tu tawarnya hati seorang suami. Join group/page mahkamah syariah kt fb & baca posting2 perempuan yg mula tercyduk bila laki filekan cerai/kahwin lain then tanya nk buat apa sbb blank. Nature laki ni dia jenis fikir panjang, tp once dia dah sampai tahap dia ‘lantakkan’ something, mmg dia betul2 tak ambik port dah based on a story this one duda pernah cerita kt i. At that point bila cerai ex wife dia tak bg jumpa anak pun dia buat tak kisah dah siap ckp takpe dia kahwin lain buat anak lain. Padahal this duda has been a very loving dad

kena belajar kawal. bukan budak lagi nak tantrum macam tu dengan alasan overtired. nak jadi mak budak dah. tak nak anak ikut perangai macam tu kan? worse, bila suami takde, anak yg kena pukul sebab mak tak boleh kawal emosi. bila ada anak, penat memang akan berganda2. dengan suami boleh lah minta maaf, maybe dia boleh faham. dengan anak? jadi trauma yg affect seumur hidup dia nanti. jadikan tu satu motivasi untuk berubah & reminder diri tiap kali rasa nak tantrum. practice deep breathing macam orang anxiety/nak bersalin tu tiap kali rasa tu datang, and pejam mata, urut dada, zikir istighfar selawat banyak2.

awak tengah hadapi *pregnancy rage*, it is quite common sebab hormone badan tengah tak stabil. dekat kk ada sesi terapi, boleh bagitau nurse and minta set appointment. Biasanya yang selalu mengalami pregnancy rage pernah alami depression, anxiety or any titik hitam dalam kehidupan. jangan dibiar lama pregnancy rage ni sebab boleh effect perkembangan baby nanti, boleh disebabkan development delay. i hope you get help 😊

Hmm for me, sis kne cbe kawal emosi.. past is past, x bley nk ubah dah.. so klu sis btol2 nk improve & kekalkn kharmonian rumah tangga, kne la blajar kawal emosi.. smpi ble nak mngamuk2 pastu mintak maaf kn.. sekali dua mgkin suami ok, klu lme2 mgkin suami pn naik angin.. nant ade anak, lg la mcm2 benda bley trigger prasaan.. Jd blajar la bsabar & kawal emosi tu.. cri benda ape yg triggered & cuba elakkn..

Geram pulak baca. Awak bukan budak2 nak tantrum bagai sampai nak pukul husband. Alhamdulillah dapat suami baik macam tu. Penat je pun sampai nak mengamuk. Anak tu dah lahir nanti lagi la berganda penat. Dah tu nanti nak pukul anak pulak. Kena belajar control emosi. Dalam hidup ni not everything happens in way you want.

Kawal. Bersyukurlaa sbb dpt suami yg baik dn sabar. Ada org yg dpt suami pnas baran apa smua. Mnta maaf tp jgn ulg lgi. Bila marah kna kwal emosi walaupn alasan pnat. Nnti ada anak lagi bgnda penat mental dn fizikal. Xkn nk pukul anak pula kn. Jd mgucap byk dn cuba kawal ya sis. Kita xnk anak pn ikut mcm tu bila bsar

Saya sblum pregnant saya lah org paling tak sabar dan asyik nak lawan suami. Bila pregnant saya la yg paling sabar suami bebel pun saya diam. sebab fikir ada anak dalam perut kena behave😂

Maybe ada benda yg buat sis trigger dan kena belajar utk atasi. Suami pun manusia biasa jugak. Mcm mana sis nak dilayan dgn baik, begitu juga dgn pasangan.