11 Các câu trả lời

Sy pun dh nk msk 39, tp sy tgk berat baby, if dh masuk 3. 5kg sy prefer induce n minta doktor check kesihtn sy n bby smada blh delivery atau tidak, sbb bila terlalu besar risiko utk czer Sgt tinggi, 3 org ank semua induce 😁, skg yg ke 4 berat dlm 3.3kg so sy still tggu la,

Kalau kesihatan OK n baby OK baik delivery normal, masa check sy sll tny doc nk brslin normal, sbb bila bby besar chances utk episiotomi tinggi/xpun last skali kne czer sbb bby besar n sukar nk lahir normal,

Saya pun ni tgh tggu bila la baby nak kuar..hari2 borak dgn baby suh kuar cepat..xlarat dah..ni lg 2 hari dah masuk 40 minggu..sakit contraction skit2 tu ada la tp x kerap..Tak sabar nak jumpa baby cium peluk dia..anak pertama ni..

Saya dah 39 weeks, perut dah kera sakit, tp tamda turun darah n pecah ketuban belum ada, kalau perut kerap sakit tu kena pergi hospital terus ke?

Smlm saya checkup nurse ckp klau perut selalu mengeras and kerap every 5 minute tapi blum ade tanda2 ketuban pecah, pg je hospital .. jgn risau kan tanda2 air ketuban tu . Ade sesetengah org contraction datang dulu smpai bawa diri g spital dah dilated 2 3 cm . So nt doctor lah tolong pecah kan ketuban kalau ketuban blum pecah before 10cm . Dnt worry . Pg spital klau perut kerap mngeras . Mengeras rasa nak berak atau sakit kat celah peha tu . Dia dah bg hint tu

Sy 38 weeks 2 Hari..tgh dok mers contraction palsu...dia punya penangan pun bleh tahan gk... 😂😂😂

Lg 5hari je due date..tp xde tande2 lg bby nk kluar..bby pn duk aktif je lg dlm perut ni haa..

Entahh lah bilerr nak keluarrr 😂 tak sabar tapi takut sbb baby first time 🤣

saya... hari ni ngam2 39 weeks...

☝️ sayaaaa

🙋‍♀

saya

Câu hỏi liên quan