63 Các câu trả lời

Sy pun br td dh kena warning sebab naik 1.2kg..kena g appointment plak next 2 weeks..kalu x buat sesuatu kena la minum ayaq gula even family x dak sejarah kesihatan teruk2...so sy kena wat sesuatu la...hahahahaha...pdn muka sy, mkn x hengat dunia 😂😂😂😂

Kawal je pemakanan sis.. Doc ckp kerapkan makan n kurgkan cara pmakann,mkan skit2 je. Sya dlu pn kna wrning msa 4-5 bulan sbb berat naik 8kg dlm msa sbulan😐 tpksa kwal pmakanan,next ap nsib x mnum air gula sbb berat oky until now 36wk

Saya pun rasa berat mcm naek jer nie .. hehee .. minggu depan ada check up .. 😅😅 .. harap2 ok laa kan .. takut jugak kene marah .. last check up bulan 8 hari tue 46.6 kg .. skrg timbg 48kg dahh .. hehee .. tadah tlinga jer laa nnt ..🤭🤭

VIP Member

Hehehhe sy pun berat melampau sekarang ni. Mcm x tercapai dek akal tgk berat badan sendiri. Smlm kena minum air gula sekali lagi 🤭. Tapi alhamdulillah bebas kencing manis 💃. Cuma terjumpa masalah lain pula. Dah sekarang dalam ward kena tahan 🤭🤭.

Masalah ape plak tu sis? Semoga cpt sembuh dan discharge yeee

sy.. naik 2.6kg dlm mase 2mgu..2mgu sblm naik 1.3kg.😂 7 hari kne on bp kt kinik 1mesia. next app bln 10 nti xtau naik bpe.. aritu timbg naik da 900g.risau btl😅 sy xde kencing manis. tp rsenye kne jgak nti mnum air gula

T smggu 3 4x kne dtg kk amek tekanan darah n check air kencing..minum air Gula sudah semestinya..sy sbln naik 3 4kg..booking buku pink 40kg jew last berat smpai bsalin 62kg..tp turun smula ke berat asal lepas bsalin..😂

Huhu.. Saya pernah naik 3kg dalam masa sebulan masa kandungan 6 bulan. Next checkup tu nurse suruh minum air gula. Tp doktor kata xperlu sbb BMI saya normal saja. Sebelum ni asyik underweight. Alhamdulillah ok semuanya

BMI sy normal.. Msti kne minuk air gula awal nnti.. Redha je laa... 😂

Byk jgk ek naik. Sy ni berat mcm yoyo je, naik turun. Mmg ada selera makan ke? Ke sbb ada GDM? Berat baby normal atau awk yg naik berat. Sy dh 34w, klu ikut kenaikan berat baru 3.5kg je. Tapi gemok je laki sy kata.

Oo, doktor takut baby besar sgt kot nnti. X boleh bersalin normal plk nanti. Itu je biasa nnti. Sy dr anak sulung mmg berat anak 2.7kg kebawah je.

Sy pon naikkk 5kg for 1 month haha. Nurse terkejut, sy terkejut, suami pon terkejut. Badan maintain je rasa, sekali 5kg naik. Kena pantau bp 2hari sekali smp next check up utk repeat mgtt huhu. Sis redho

500g sbulan ke smnggu? huhu saya pon dh 2 kali berat naik mendadak. first sebulan 5kg. baru2 nie 3 mnggu 3kg. kena repeat bp dgn berat selang sehari start dari esok. air gula dah 2 kali minum 😬

Hai momy, sy pon baru jer habis check up bp utk harini.. sbb berat bdn naik terlampau sgt hihihi 1.5kg dlm mase seminggu🤭🤭🤭, Alhamdulillah, xde ape yg membimbangkan.. bp sy ok..👍💪

Câu hỏi liên quan