29 Các câu trả lời

Haha boleh je. Buah kesukaan Baginda Rasul SAW pon tembikai. 💖😁 Oren pon bagus untuk keperluan vit C. Nak2 lepas makan berat. Oren kan bantu penyerapan zat besi. Selain melawaskan pembuangan najis. Ape2 pon makan dalam kuantiti sederhana. Yg sangkut kencing manis tu tak boleh la nak lahap sangat makan buah.

Makan laa sis oi... Oren tu vitamin C... Pi klinik check up nnt nurse bg ascorbic acid (vitaminC) acid jugak tu.. Yg tajam tu nenas.. Bukan tembikai.. sy ada baca, nabi pun galakkan.. boleh buat tambah air ketuban.... Pastu tembikai kan byk air.. ibarat mcm minum air la.. hilang haus..

Boleh je makan. Tapi kalau ada gdm kena kurangkn makan. Lagi pun org2 tua ckp tembikai ni bagus utk tambah air ketumban ,rasa ye btul lah sbb ramai ckp gitu. Sy pun suka makan tembikai.. Dri awal pregnant asik nak mkn tmbikai jee hahaa tpi nasib baik xd masalah gula tu

Gdm tu kencing manis sis

Klo xde gdm okey mkn tembikai... Tp klo ade gdm...kena kurgkan sbb tembikai manis... Nurse n doc yg pesan... Sy ade gdm..mse awal preggy selalu mkn..bila sgkut gdm nurse ckp mkn buah lain yg xmnis....klo sis xde gdm mkn bgus tembikai ni.. Sbb byk air..

Gdm tu kencing manis

Awl preggy sy rjin mkn limau n skrg mkn suke tembikai...so far ok je sis....nurse ckp blh je mkn... Mybe kalo tkut tu try n eror dlu mkn sikit...kalo x de pe2 alahan so blh je mkn... 😊

Boleh jea.. Lagi2 tembikai.. Kalau mcm kita ada mslh air ketuban sikit, memg sesuai mkn tembikai sebb dia boleh bantu bnykkn air ketuban.. 🌹

saya 1st preggy hari2 makan tembikai... takda masalah, kencing lawas...tapi kalau ada kencing manis, tak perlu la makan hari.

Boleh sis.. nabi pun ad ckp elok utk wanita hamil.. nanti anak wajahnye cntik.. tp berpada2 jaga pengambilan gula

VIP Member

Pelik😮 saya baru dgr buah tembikai tu tajam. Boleh je sis, hnya shja jgn selalu.. kena cuba makan buah yg lain juga.

Kan.. x pernah dgr tembikai tajam.. celah mana tajam nya xtau laa.. nenas ya laa.. Makan pun rasa dh.. X pregnant pun makan berpada².. nnt gatal kerongkong..

Bagus makan tembikai.. Anak Sepupu saya tak kuning, sebb mkn tembikai selalu.. Tapi kena jg gula

Câu hỏi liên quan