31 Các câu trả lời

Kalau ikut bidan dia x kasi bagi pakai baju ketat2 atau ngam2,, kalau boleh yg kembang2 supaya baby boleh membesar,, sbb kalau sempit takut menganggu /membantutkan baby dlm perut nk bsr

ada kala nya betul lgi yg perut besar, xselesa.. memerlukan pakaian yg longgar untuk keselesaan perut.. yg bby bump nya xberapa nk besar bole kot pakai bju yg biasa.. ikut keselesaan..

kalau gitu ikut keselesaan awak.. sbb pengalaman org kan lain2 hihi.. klu sye terpaksa beli baju yg lgi besar.. dri saiz xs jatuh ke saiz xl😭

takda kaitan cuma jgn ketat sgt sbb aurat tetap kena ttup dgn baik wlaupun pregnant. cuma seluar yg getah ketat tu je tak digalakkan tambah lg bila perut makin besar .

Seluar getah tu macam mana ya ? Palazo ke ?

sy xtawla apa kaitan baju longgar dgn kesihatan ibu dan anak...tp msa sy p kk...sy ada terdgr nurse ckp kt ibu mengandung tu, xbg pkai bju fit msa mengandung...msti longgar...

So far saya checkup tak pernah pulak nurse tegur cara pemakaian saya . Seluar jeans lagi lah saya memang tak pakai langsung dah . Semua palazo je sekarang .

mcm sy.. seluar yg bergetah tebal tu, mmg sy bleh rasa beza dia bila pakai seluar tu dgn kalau sy pakai seluar yg loose or baju kelawar. so mcm sy, sy prefer yg longgar.

hehe sy pon memula segan. tp sy pakai je. utk keselesaan sendiri gak. cr la yg lengan panjang kalo rs segan yg lengan pendek.

Pakai baju yang selesa je mommy tak kisah baju apa yang penting selesa. Masa pregnant saya suka pakai baju besar and takde beli baju pregnant pon.

Yg sebenarnya nak jaga aurat shj. Takda effect baby pun. Org putih pakai baju ketat2 elok je bersalin baby semua besar 3kg ke atas.

tk kesah pun cuma jgn pkai baju or sluar ketat2 nnt kte sendiri mengah n sng ada stretch mark.. pkai longgar2 lg selesa..

VIP Member

Lebih Baik pakai baju yg selesa Sy mse pregnant pakai baju longgar xpakai baju ketat Takut pulak baby xberbafas Hahaaa😁😁

Saya pon tak pakai baju ketat pon . Saya pakai baju tshirt biasa je . Tshirt suami je .

Jgn pakaian yg ketat je dah la, janji sis selesa, Takde masalah pun pakai tshirt biasa, sy dah 38w pon pakai tshirt biasa je,

Tu lah . Saya pon takde rasa ketat pon . MIL dok ulang ulang kata budak rasa sempit kat dalam 😅 . Agaknya sebab saya perut kecik kot . Lagi pon anak first kan .

Câu hỏi liên quan