16 Các câu trả lời

sy makan sawi dgn air horlick hari2. susu pekatttt banyak. skli pump boleh 10oz smpai sy stop makan, meriah sgt susu. kdg2 sy mandi pun susu dok menitik. klu x pump dok basah je bju dalam. alhamdulillah susu melimpah2 cepat generate yg baru lak tu, kdg smpai buang2. even sy bru seminggu bersalin, tpi susu dh bnyk. awal2 bersalin bengkak susu sbb tk ngurut, susu ade tpi dia keluar tk smooth. lps urut alhamdulillah auto lancar. sis try la, sy amalkan 2 tu je.. tk de pun makan milk booster bagai tu hehe.

milkboaster semula jadi saya lobak putih, air horlicks, air soya, air longan red dates .. air ni boleh pilih ikut kemampuan, sayur lobak putih tuu saya consume hari2 time bersalin smpai habis pantang 44hari je, pastu xlalu dah, alhamdulillah susu meriah, air2 tuu smpai skrg saya amalkan since anak masih bf walaupun dh setahun 🥰

Sy suri rumah, nak byk susu sy bg anak menyusu kerap tak pun sblm anak menyusu sy pam dulu. Yg lain2 makan la apa2 je yg kita suka, elakkan makanan yg akan buat kita sakit berangin. & jaga kesihatan, baru ni sy demam selesema susu drop tak bengkak mcm selalu. Bila sihat alhamdulillah susu kembali meriah. Jgn stress juga.

kalau dah cuba makan/minum macam² tapi hasil production tetap sama, dah sampai masa utk sis guna bantuan pam susu pula. buat power pumping 2 kali sehari sampai sis nampak penambahan susu. cari mana² waktu yg sis selesa tanpa ada gangguan. yg penting emosi kena jaga

TapFluencer

Susu banyak bukan sebab pemakanan je. Kekerapan penyusuan tu yg utama. Lagipun, bukannya best susu banyak. Susah nak uruskan jika over supply. So, kita nak susu yg mencukupi.

jgn stress, nyusu je baby tu. kalau ada, rezeki anak, kalau xde x salah pun susu formula. yg penting jgn stress, insyaaAllah supply tu ada je ikot pada demand.

saya minum air longan red dates tu memang meriah susu saya . sis boleh try roti jagung jugak . yang penting sis jangan stress stress tau nanti susu lagi drop .

terima kasih saya cuba

mcm sy senang je. sy x jaga mkn. sy mkn byk² 😂 sy mkn itu ini cuma elakkan mkn mknn yg berangin je. susu sy mmg byk.

bykkan minum air. jgn stress2. sis mnyusu direct atau x? klu pam kna tepat waktu. mental kna jaga sis

nak bagi susu badan byk..cuba mkn sup lobak putih dgn bawang putih insya allah meriah susu

Câu hỏi liên quan