84 Các câu trả lời

VIP Member

In shaa Allah positive ni sis, boleh nampak faint line tu even dalam gambar. 😍 Kalau nak sure lagi, test lepas 2-3 hari, first urine in the morning. Congrats ye mummy, enjoy your pregnancy journey 💞

Alhamdulillah terima kasih byk2 ye sis ❤

VIP Member

saya baru dapat tahu saya mengandung dua hari lepas. Bunting pelamin. sekarang ni saya takut nak balik kampung sebab doktor kata elakkan perjalanan jauh. ada apa apa nasihat tak hm 😭

Makan folic acid untuk kuatkan rahim.. Awal2 mengandung ni jaga betul2 jangan lasak sangat 😊

Positif tu.. Kalau tak pregnant tak kan nampak lain lagi 1 tu.. Cuma mungkin HCG tak kuat sebab baru lagi tu.. Nanti try lagi next test.. Then boleh la confirm kan jumpa doktor.. ☺️

Mudah2 an ada berita gembira.. ☺️

Saya pun macam ni mula2 . Saje2 test nak bagi suprise hari jadi husband . Nampak samar2. Pastu check plk lepas 10 hari ternyata betul . Sebab die masih awal sebab tu samar. Tahniah awak

Same with me. Positive cuma tu tanda kandungan baru sangat. Tggu 3 hari lagi cuba buat balik InshaAllah pekat. Kalau boleh guna kencing pagi2 lepas bangun tidur tu. Time tu hcg paling tinggi

Okay sis noted. Terima kasih inshaAllah nnti sy test lg ❤

Saya jadi mcm ni masa second baby.. Tunggu 2/3 minggu lagi then buat lagi sekali.. Masih sama2 juga.. Masih xpuas hati saya buat scan di klinik.. And positif pregnant 10 week.

Okay sis noted ❤

2 baru nk jd..jga 2elok2 sis wt msa ni jgn wat keje berat2 tau..sy cmni la awal test sy tggu lg 2minggu alhamdullilah naik double line pekat..sis da leh std mkn folic asid tau..

Sama2..insyaAllah minggu dpn pekat line nya

VIP Member

positive... tahniah... saya arie tu pun lmbt period stu hari time birthday, ngade2 test... mcm nie jugak samar2... skrg nie dh 5weeks 5days.... 😅😅😅😅

belum lagi... arie tu dh pegi cek, nurse suruh dtg utk buka buku 10minggu... sbb ptot 8weeks tp time raye pulak... so dyeorg soh dtg lain kali...

VIP Member

saya pun mcm ni dulu. banyak kali dan banyak jenis brand test saya buat. haha lepas tu nak confirmation saya buat test kat klinik. time tu 4 weeks. alhamdulillah.

Positive..kalau xnak ragu2 ambil result waktu pagi2. Urine kita yang pertama..biasa nya result time tu lagi clear. Hehehe. Ini pendapat saya la.

Okay noted thank u ye nnti i try 🙆

Câu hỏi liên quan