16 Các câu trả lời

saya sama mcm sis . masa mengandung anak first 4tahun lpas. saya usaha pergi sendiri naik moto kandungan masa tu 5/6bulan .suami xnak hantar saya ke hosp untuk saya pergi checkup psikiatri.. suami kata dia penat kerja .. saya okay je saya pergi je walau dh minta izin .. at least awak mesti ada seorang kawan yg dipercayai untuk bercerita atau meluahkan .. semoga urusan sis dipermudahkan .. jgn stress2 bnyakkan berdoa dan sayangkan diri sis dan anak dlm kandungan.

just go.. jangan tunggu.. benda ni bukan main².. dalam hal ni awak kena selfish..kena kesian kan diri n anak yg bakal lahir..mental kena stabil sebelum awak bersalin..sebab lepas ada baby awak akan double penat n stress nak urus baby..Tu belum lagi orang sekeliling tak membantu awak.. kalau mental awak makin teruk time Tu.. sorry to say silap² suami awak pun boleh cari lain.. please love yourself.

Daripada melarat sampai lepas bersalin jadi postpartum depression (meroyan) sebaiknya dapatkan early intervention, rawat awal. Apa2 pun kene minta izin suami ye, cakap awak tak akan susahkan dia, cari grab sendiri nanti boleh balik sendiri. Doa byk2 semoga terbuka pintu hati dia dan bagi awak pergi jumpa psikiatri

laki nak senang je x nak srabut kepala otak.. sis, wktu preggy nie ptutnye waktu paling relax sbb baby xde lg.. tp klu skg pn sis rse stress, elok lah sis amek tindakan segera.. nant ade baby lg penat.. tgk gaya suami pun nant mcm x byk mbantu.. tkot mkin stress nant.. awak jgak yg kne hadap nant..

dalam maqasid syariah ada bab menjaga akal, bab jaga nyawa. huhu dua2 ni dah berkait kan.. betul mak stress blh buat anak problem, sy baru terbaca smlm mmg ada study perkaitan masalah mkn tidur emosi anak dgn tahap stress ibu masa hamil.

kalau ni awak bgtau dr yg suruh p, bagi je tarikh ,so nak taknak ke p . gpun bahaya, effect ke baby kalau strrss semua. at least bila jmp psikiatri , better sikit, even maybe byk app., janji dua2x okay, problem pun settle.

sis boleh cari kaunselor yg sediakan perkhidmatan online sementara ni.. kalau tak mampu byr fee kaunselor berdaftar boleh amik kaunselor pelatih utk bercerita.. sis search je kat fb kaunseling online

TapFluencer

Call je klinik psikiatri tu, suami tak bagi pergi & tiada kemudahan nak pergi seorang diri senyap2, tapi puan nak sangat dapatkan bantuan psikiatri. Mana tau boleh melalui tele/ video conversation?

laki anda bodo...pegi je hos sendiri..xberdosa pon pegi hos n pegi jumpe doc psy tanpa kebenaran..mental health boleh effect ank dlm perut paling teruk bleh keguguran..

sekarang tengah pregnant kan? masa appointment utk pregnancy check up tu..bincang dgn doctor yg check tu. mgkn blh dapat referral letter

Dia dah dpt referral letter la tu tp husband tak bagi pergi

Câu hỏi liên quan