24 Các câu trả lời

VIP Member

Boleh dah tu prepare barang tu. Beli sikit sikit sis. Saya pun shopping dekat shopee je sebab murah, lepas tu tak payah keluar jalan jalan. Nak pergi mall, saya tak larat nak jalan, lepas tu takut rambang mata, nanti banyak pulak duit keluar. Better prepare sikit2. Ada kawan saya 32 week, doktor cakap dia tunggu masa je nak bersalin, tapi barang apa pun tak beli & prepare lagi.

yup..sbb bergntung dgn bby tu jgk nk klau awl atau x..kte pun xdpt nk jangka jgk

VIP Member

Boleh sgt dah tu prepare brg. Pengalaman sy dl 30weeks ke atas dah tak boleh nak jln2 kat mall. Penah pegi shopping pilih2 brg tetiba perut sakit sesgt. Terus letak brg, balik rumah. 2nd baby terus siap2 beli brg since 4 bln. Beli sikit2. By 30weeks da siap. Ni 3rd baby pun sama. Doctor pulak ckp risiko terberanak awal tu tinggi, so standby awal.

Sy deliver baby 37w.emergency czer sbb bp high.beli brg baby kat shopee jee..beli basic2 je.nt slow2 tmbh.alhamdulillah kain ok n bkualiti.mlas nk bsesak tu sbnarnya😅.murah sy beli brg xsmpai rm250 pun

Yup kain pun ok.seller cpt respon

Sedia siap2 sis. Bag nak bawa hospital. Mcm pampers newborn, pad, baju bby, baju sis sendiri. Kalau boleh kita mudahkan suami dan nurse. Barang2 kat rumah baju2 baby semua kena sedia siap2.

Buat persiapan cepat2 sis.. Sy ni baru 32minggu dah kena warded. Prem contraction + jalan dah buka+ leaking. Doktor kata admit smpai bersalin. Sy pun barang2 persiapan tak cukup lagi. 😭😭

Ya.. sy belum buat persiapan lg. Belum beli brg2. Semoga sis dan baby dipermudahkan ya. ❤

Ade sis.. Tp bkn sy laa.. Hehee.. Tp kne stnby sis. Sbb dulu mse sy bsalin ank no2, ade mumy sblh bilik sy yg bsalin 30week n bby kne tahan nicu..

Beli separuh barang bby kt shopee..Skrng smpai 11.11 ade free shipping rm11 keatas wktu trbaik utk shopping sebelum last 11.11

Dh bleh cri skrng..Sy bju new born pn beli kt shopee bli 1 set je , barut , bedung , breast pump manual , sabun basuh pakaian bby ABD ..skrng tgh survey kain batik 2 3 helai kt shopee

Sma sy 33 weeks jgk..bru je smlm siap kemas beg baby..beg sy blum lg..jd risau kot dy nk kluar awl sbb dh mula rsa sakit2

Sama saya sis. 33 weeks jugak dan dah start sakit2 kat bahagian bawah. Barang baby dah settle. Barang saya je belum. Dok blur lagi apa yang perlu hehe

Sy 31w skrg sama lh x ready apa pun lagi. Hujung minggu ni baru plan nak prepare barang2 semua

boleh buat persiapan dah Tu,, semoga d prmudahkan time brsalin nanti 😊

Câu hỏi liên quan