34 Các câu trả lời

Ohh mcm tu.. Bila sy baca semua komen sini,sbb2 napa jgn picit tu takut kena jangkitan kuman. Kuman2 tu pula dia dari kita yg x bersih jari n tangan n baby pun belum mandi.. So caranya tuam kan pd bhgian tu.. Bagi sy bila tuam tu dia mcm sama jugak kita tekan kluarkn bengkak tu yg tgh ready bole keluar.. dgn tuala bersih n keadaan tgn n baby pun bersih.. Kalau kita mandikan bayi pun kalau ada bebgkak tu tp x perasan,,sama jgk kita x sedar ada tertekan bhgian tu n ianya keluar tnpa kita sedar.. haa ni maknanya kebersihan paling utama.. Jgn picit tu maksudnya kita jgn semberono terus buat N paksa benda tu keluar tanpa mengira kebersihan bayi n tgn jari kita.. So mcmana pun jgn lupa refer doc n nurse kita.. Tu ja tnggungjwb kita slagi masih memantau kesihatan d klinik brsama doc n nurse..

Anak saya dlu dua2 blah bngkak susu sbsar syiling 50 sen,bwa p hsptal diorg picit,ksian ank nangis merah bdan2..yg sya tau 2 bnda yg jd tntg hrmon,1 tmpokan darah pda pmpers bby,2 bngkak susu pd bby..tp yg ke2 jrg blaku kta dktor..bngkak 2 akn surut tp amek masa..tuam dgn kain atw tngku lembut untk bby pnya 2..nanti susu 2 akn meleleh kluar,lma2 surut..

awl2 tu mak sy picit jgk.. lps tu x picit dh.. org ckp jgn picit sbb tkut kna jangkitan kuman.. x brani nk picit dh

first thing jgn picit...bahaya tau...nnti kene jangkitan kuman kt baby lg susah...sbb baby pnye antibodix kuat lg time tu...so mmg bahaya... second bwk bertungku sje...tuam slow slow insyaallah akn surut sikit...dn klau susu or crcair tu keluar just sapu dgn kain bersih ya... pastikn kebersihan terjaga...

Kena picit awal2 dlm seminggu or 2 minggu tu pun dh lambat... utk lelaki kena picit klu x jadi besar masa mereka besar nnt... utk perempuan ada yg picit ada yg x... klu blh kluarkan sikit je...

Jgn picit ! Boleh kena jangkitan kuman. Benda tu normal & hilang lepas 2 minggu. Banyakkan membaca ye sis & tanya doc. Jangan memandai2.

sama.... tp my mum ckp kne picit bg keluar susu sblm mandikan setiap hari... alhamdulillah 4bulan xde dah bengkak tu... org tua2 yg pesan klu jd cm tu picit bg kluar susu...

ank2 saya semua picit tetek 2 utk hilangkan susu y ada dlm tetek baby.. buat waktu nak Mandi pagi tapi jgn paksa sakt nnt.. alhamdulillah ank saya 4org xde bengkak tetek..

really?? baby ada susu?? mcm pelik je..🤷‍♀️

Tu hak masing2 nk ikut atau tidak...kadang2 org tua kata Ada benar ye.. sbb mereka lebih Tau daripada Kita .. alhamdullilah kesemua ank saya ok j

senanyee memang kene kelua kan bende tuh dari tetek die . anak saya rituu akak sedara yang picit kan . tapi jangan picit kuat sangat sakit lak die nanti .

VIP Member

masalah ni ada pada ank boy saya ... br 10 hr... tp ada nurse datang check dia suruh picit2kan agar bonjolan yang ada cecair seperti susu tu hilang

Doktor sy suruh picit keluarkn susu tu sbb dia kt nnt bby lg dkt kalo x kua kn susu tu sbb bengkak...so sy picit ckt2 pas mandi...skrg dh x bengkak

Câu hỏi liên quan