42 Các câu trả lời

Bincang dan tanya elok² kt adik sis.. Jika dia betul hamil sis jgn mrh dia dan sis sebagai kakak ada hak tanya pada misi yg mai kt umah td untuk elalkn kekeliruan.. Semoga Allah permudahkan segala urusan sis

saya rasa adik sis mengandung mungkin dia buat buku pink senyap2 nurse pun dtg sekadar nk tengok perkembangan ibu .. tkpala sis benda da jadi tolong bagi semangt pada adik jngn downkan dia lgi

Hi..pesakit yg defaulted ni mmg nurse akan dtg rumah utk dptkn kepastian knpa pesakit xdtg utk check up..dan nurse hnya dtg ke rumah utk ibu2 yg sudah melahirkan atau ibu2 yg berisiko tinggi utk melahirkan..

Mmg nurse akan dtg ke rumah untuk cek ibu dan pastikan kebersihan dan keselamatan rumah bersesuaian utk ibu yg mengandung. Biasanya sblm bersalin sekurang2nya sekali dia akan buat lawatan ke rumah.

Haritu masa saya buat buku pink.. Esok tu terus misi dari kk datang rumah.. Katanya nk check kandungan & air kencing.. Saya pon terkejut jugak sbb masa buka buku pink tu misi xdak bgtau apa2 pon 😅

Mcm sy sis . Sy x kawen nurse dtg uma nk cek sy gn kndng sy . Mak sy tk tahu last2 sy bg tau sy preg . Ty adk sis elok2 . Sy phm perasaan dia mesti dia tkt

Saya tak pernah pulak nurse dtg cari masa preggy just dtg time melawat selepas bersalin. Cuma mereka akan call je utk remind date of check up @ tukar tarikh. Oh may be this is a special case

Sekarang klau pregnant memang nurse akan datang melawat di rumah.. berapa kali tu tak sure la... Dorang nak check keadaan kita dkat rumah, nal check betul or tak dduk dialamat tersebut ..

VIP Member

Klo sya.. Semasa pantang 20 Hari nurse datang rumah... Timbang baby dengan check tinggi darah kita jeh... Lepas tuh di bagi tahu temu janji dekat kk... Injection 1 bulan baby..

VIP Member

Mmg sekarang kalau hamil, nurse akan buat lawatan utk pastikn alamat kita bg tu btl.. kalau ada risiko kencing manis ke, drh tinggi ke time hamil, nurse akan datang tiap bulan.

Câu hỏi liên quan