31 Các câu trả lời

Wsalam...sabar ye sis..sy pun mcm awk..bru 8 week nk msok 9 week,sy dh gugur utk kali ke 2...hanya Allah yg tau perasaan sy ketika tu..mse tu bln ramadhan yg lepas,bgn subuh utk siapkn bersahur,sy tgk ade darah kt panties,tp x byk...sy set esok tros jmpe doctor..dlm kol 9 pagi sy smpi opis n tros ke toilet,darah keluar sikit2 tp pekat..sy tros g klinik swasta..doctor bg ubat kuatkan rahim n bg mc smpi 5 ari..doctor suh tawakal klu ade rezeki,adelah..selama 3 ari sy rehat kt rumah,pinggang n ari2 sy tersgt sakit smpi mcm nk beranak...ibu sy ckp mungkin janin dh x lekat..sy menngis lg..masok ari ke 4,mmg betul sy gugur...isi janin dh keluar...sy menngis hampir murung..mmg betul dugaan yg ditanggung sgt2 berat...

ya allah.. tumpang simpati dengan cerita awk.. sy sndri masih xley trima kenyataan.. sbb sy btol2 nk ank..tp skjup jer smua tu ditarik balik.. sy sndri hari2 tgok buku pink tu mesti menangis..smoga ada sinar harapan buat kt berdua.. insyallah.. smoga kt sama2 kuat dan tabah..amin

sabar byk2...sy pun pernah gugur..4tahun tggu..last2 dpt tau sy pregnant ..21/11/19 anniversary..hri tu jgk turun darah..msa tu 8w dah..p scan, 1st time nmpk janin kt dlm rahim sy..tp apakn daya janin xnmpk heartbeat n xdak sbrang pgerakan pun..doc ckap kmungkinan slah kiraan sbb tu xnmpk lg heartbeat atau janin mmg dh xdak..Allah..msa tu sy kuatkn dri..xnk tnjuk sedih dpn hubby..pujuk diri..inshaaAllah..baby ok..esok tu xthan sakit p hospital.doc sahkan yg sy gugur..alhamdulillah lpas sbulan period..Allah gantikan dgn yg lain..skrang tgh pregnant 34w..syukur sgt2 Allah bg pluang rsa jd seorg ibu..stiap yg jd tu ada hikmah..

in shaa Allah..aamiin..

Semalam selama 8jam saya tahan contraction. Last week scan 1 hospital 1 klinik dua2 cakap memang takda heartbeat. Smlm scan suddenly ada heartbeat dan baby membesar cumanya kantung saya tu dah leper. Dan pendarahan saya makin byk. Contraction makin sakit 😔 jadinya janin tu 50/50 mmg ssh nak selamatkan. doctor tak berani nk buat apa2 sbb jalan utk janin keluar tu masih tak nampak. Perasaan smlm mmg bercampur aduk. Last before nak berbuka before masuk wad terus janin keluar 😔 sedih sgt. Terkilan semua ada. Allah je tahu. Doakan saya semoga anak kedua kandungan sihat dan menjadi 🥰

sabar banyak ye sis . saya pernah mengalami ia sekali awal tahun lepas . lepastu kami laki bini berserah dengan Allah , fikir positif , enjoy dulu hidup berdua . banyakkan berdoa dan bersabar ye . Sis dah ada anak syurga tu 🥰 Allah lebih mengetahui . Saya pernah baca , kadang Allah ni ambil balik sebab takut kita tak dapat jaga kalau anak tu lahir dalam keadaan tak sempurna . Allah lebih tahu . Sis kuat ya 💪🏼❤️

VIP Member

xpe sis..jgn lh sedih..nti allah akn ganti kan yang lebih baik..kene igt..klau bleeding berterusan kene tgk jgk keadaan ad stghnya bby jd xelok..kita paling tkt tjejasnya otak..bby dlm kandungan..apbila bleeding nie..jd sis perlu bersyukur allah nk elakan sis dr dpt ank2 y cm tu..ad hikmah smue y berlaku..jd kene redha..xpe sis lps nie ad lg rezeki lg buat sis..sabar dan tenang..jgn terburu2..dlm satu2 perkara..

amin ya allah .trima kasih atas doanyer..

takziah sis , sy pun senasib dengan sis .. gugur 14 weeks .. tp dr ckp ikut scan bru 8weeks .. sedih tu hanya Allah yang mngerti .. 22/11/20 Allah bg sy rse skit contraction mcm mne .. then dia kluar sendiri .. pengalaman ank pertama .. smoga sis tabah dan cuba pulihkan diri ye .. smoga sis dipermudahkan dan inshaaAllah .. rezeki sis untuk mempunyai zuriat dilancarkan .. aaaminnn... semangat ya sis

sy try pujuk baby sblum sy skit sgt tu .. sy ckp sy redha .. sy terima tkdir yg rezeki sy allah nak bg situ je .. usap2 perut .. bwkkn berjln .. sy kerap g tnds sbb rse nk g kencing je time tu .. lps tu mmg tkde gerak mne ... sbb dh start skit pinggang

takziah sis.. sy pernah alami mcm sis. sy keguguran ngam2 12minggu. nadi tiba2 xda. sbelum tu appointment kat kk, baby xda masalah, berkembang dgn baik. tp xda rezeki.. dlm satu hari je nadi tiba2 xda dn doc suruh balik rumah dulu sbb xda bleeding. sampai je rumah terus rasa contraction 5jam dan push kluar baby. baby keluar pun dlm kantung lagi.. tp xhidup dah

Saya doakan ibu ibu yang masih menanti zuriat , dipermudahkan segala urusan . Dimurahkan rezeki . Abaikan mulut mulut yang suka mengata tu . Saya pernah alaminya sebelum ada anak sorang ni . In shaa Allah , ibu ibu banyak bersabar dan berdoa . Kita berserah je . Ibu ibu doakan anak saya sihat selalu dan membesar dengan baik ye . ❤️

VIP Member

mmg berat dugaan ni... sy dah alaminya 2x...tapi apa kan daya melawan takdir.. hanya mampu positif.. suami selalu pesan... fikir positif.. ade sebab kenapa Allah ambil bby tu... mungkin kalau dilahirkan dia tidak sempurna... kita hanya mampu berdoa... dan usaha lagi.. sabar ye puan...

msih lg mncari kekuatan.. tipu ckp xsedih.. lama kt menanti.. tp xder rezeki buat kt

takziah sis.. saya pn pernah diuji dgn kehilangan baby.. 3 kali saya keguguran anak ke2,3,&4.. in Sha Allah semoga Allah mengantikan dgn rezeki yg lain.. 2020 saya dikurniakan baby dan selamat sdh lahir. jarak anak pertama saya dgn baby 13thn sbb byk kali keguguran..

Câu hỏi liên quan