14 Các câu trả lời

Saya pun baby besar. Last scan 37 week baby 3.8kg doktor suruh beranak sebelum 38week bimbang baby cecah 4kg lebih saya takkan dapat meneran.. Lagi2 saya ni pendek orangnya.. Kat klinik pakar minta normal delivery tapi bila saya warded doktor kata kalau slow progress dia akan cser terus.. 😖 then betul mmg slow progress pun.. jalan saya lambat bukak dan bila induced saya dah tak mampu meneran akhirnya fetal distress dan saya ditolak ke OT huhu Penting untuk awak inform awak ada GBS ye nanti awak diberi antibiotik untuk protect baby..

Hai waalaikumussalam sis. Saya dlu scan baby masa 35w4d tak silap nak dkt 2.5kg. Bersalin 38w2d, berat dia lahir 3.04kg. Cpt betul membesar dlm perut 😅😅 tp Alhamdulillah dpt normal. Rasanya kalau 3kg+ masih boleh normal tuu. Kalau ada gbs boleh bersalin normal jgak awakk cuma kena on antibiotik tk silap 4 jam sebelum bersalin. InshaAllah smoga awk dipermudahkan urusan bersalin dan selamat semuanya Amiin. Goodluck awak 😊

Hi sis, saya masa pregnant pun doc scan berat baby sampai 3.5kg tapi time keluar 2.97kg saja. So scan tak semestinya betul. Insya-Allah takde apa. As long as awak n baby sihat. Untuk GBS, once dah ada memang tak boleh buat apa. Nanti before bersalin doc akan bagi antibiotik. Plus prepare untuk baby warded sebab selalu yg ada GBS doc akan tahan baby untuk on antibiotic jugak.

sy masa doc scan masa nk serah diri 3.6kg,tp doc bg kemungkinan sama ada kurang atau bertambah berat ti bby.doc pon bg kemungkinan bby lahir boleh patah bahu ,doc akan pantau.dr situ sy amk keputusan czer sbb sebelum nya pon dh xkuat terang sampai doc bantu, alhamdulillah bby xscam mmg keluar ikut berat masa scan

utk gbs, cuba amalkan mkn natural yogurt jgn yg ada perisa, beli dekat supermarket byk tp pilih yg xbyk gula dlm ingredients dia. cuba try amal kn jgn skip. lagi satu kurangkn mkn gula , air mns, kek, coklat.. ni tips sy dpt dr doula/midwife

sye dlu 37 minggu dr scan 2.6kg je..ade gdm .. bersalin 39 minggu 4 hari berat baby 3.81kg lahir scara normal terkejut dr bby kluar besar😆..thn dpn kluar pulak sorg lg..ade gdm jugak...ha risau tkt ank besar

sy anak 1st.. 36w5d doc scan ckp berat baby 2.9kg++.. tp d sbb kn sy tetiba high blood.. direct e-czer.. baby kluar 2.5kg sj.. doc ckp kecik.. yg plg kecik lahir ari tu.. 🤭🤭

Takpe sis. Scan tu tak accurate pun. Dia plus minus je. Untuk GBS memang takde apa apa boleh buat sis. Sebelum beranak on antibiotics je

ikut badan ibu jugak. sis tinggi ke ? berbadan besar ke ? kalau mcm sye tinggi 170cm, berat baby mcm tu dkira normal.

saya tinggi 172cm anak keluar 4.10kg. normal delivery , masih okey. dah recover cepat juga. kami perempuan memang kuat, mentally and fizikally too, and apa² pun kami boleh settle.. no worries

Sy dulu 2hari sblum scan 2.4kg saja, lepastu bersalin 3kg cun 🤣 Tak blh prcaya juga scan ni kdg2 hehe