10 Các câu trả lời

assalam doc , nak tanya kenapa ye saya haritu 35minggu , tiba2 bawah ari2 sakit sgt , nak angkat kaki pun sakit. nak jalan apatah lagi. syukur skrg da 35minggu lebih da kurang sakit cuma bila nak ubah mengiring belah kanan dari kiri sakit mcm entahla nak cakap mcm baby tukar posisi ke apa xtau la , cuma skrg da kurang sakit cuma bila baring ke kanan terasa sakit

kena tnya soalan brkaitan topik je

Maaf nk tnya. Saya dh 31week scan smua saiz ikut week. Tapi bhgian kaki kecil dri 2week dri usia kandungan? Ada risiko ka klu jdi mcmni? Apa yang bole buat bgi naik balik saiz? Doc ckp jgn risau sbb xdak apa2 mslh kesihatan cuma diaorg akan refer pakar utk next appointment ja. Ada tips x naikkan saiz kaki atau tunggu ja keputusan dri pakar?

Terima kasih ya, saya ad tanya doc xpi diaorg cuma sebut kecil dari saiz x ckp bhgian paha ka apa. Insyllh terima kasih ya

Assalamualaikum doctor, saya dah buat detail scan and MasyaAllah Alhamdulillah for the result. Apakah ada hal2/ factor2 lain yang patut saya aware untuk kesihatan physical/mentally baby saya nanti? Apakah dapat dipastikan 100% physical baby saya sempurna/ lengkap sihat? Terima kasih

Alhamdulillah baik terima kasih doctor untuk jawabannya❤️

Salam saya nak tanya soalam tentang perancang. Saya pakai perancang implan. Soalan saya, kalau pakai perancang implan dan pancut dalam.. possibility nak pregnant tu tinggi ke? Banyak tak kes kalau pakai implan boleh mengandung jugak?

Sy dimaklumkan xperlu oleh dr pakar dari KKIA...katanya ckup scan biasa...xperlu jadikan aktiviti wajib setiap kali scan melainkan ada genetik, sejarah kehamilan yg x ok sblm ni .btul ke?

terima kasih dr Siti;)

Kandungan berapa week yg digalakkan untuk buat anatomy scan dan apa kepentingan membuat anatomy scan? Adakah 2d cukup utk buat anatomy scan? Mohon pencerahan dr. Terima kasih.

Terima kasih dr atas infonya.. Sy dah bt detail scan seperti yg disarankan. Alhamdulillah semuanya baik2..

Dr sy pregy 27 week skrng sembelit teruk dh mkn buh sayur mnum air lebih AP ubt yg blh makan untk sembelit pregy ya x selsa pedih amat

saya pregnant 27mggu....boleh tampal gigi x doc....nak tampal gigi depan sebab ada retak sikit yg lama tu...🤗

kena tnya soalan berkaitan topik je awak ;)

TapFluencer

Salam Dr Siti, Apa itu anatomy scan? Apakah keperluan membuat anatomy scan oleh si ibu? Terima kasih.

Tq pencerahan Dr. Baru saya tahu anatomy scan tu boleh mengetahui struktur anatomy. Sb detail scan yang pernah dilakukan boleh detect keabnormalan pada bayi dari segi jantung dan perkembangan bayi.

Assalamualaikum doc,ank sy 1thn 9 hari baru blh bangun tp tk boleh berjalan lgi,itu normal kan

Câu hỏi liên quan