10 Các câu trả lời

Ya. Nifas sehingga 60 hari puan. Saya pun macam tu juga hujung2 penghabis nifas tu. On off keluar. Macam kita datang haid juga. Ada masa keluar banyak, ada masa keluar sikit. Ada masa keluar habis, kering kita pun mandi hadas. Tiba2 keluar balik. Tu semua hormon and depends on hormon awak, makan minum n aktiviti masa tu. Yang tak normal nya kalau dah hujung2 tp keluar banyak sampai nak kena tukar pad banyak kali dlm sehari setiap sejam skali. Ni contoh.

biasa tu.. kalau check up dekat kk nurse anggukkan je sebab mmg tempoh nifas 60 hari.. darah yg lama2 dalam rahim tu keluar sikit2.. sebab tu kena rajin tungku n makan jamu untuk rahim.. 9 bulan darah terkumpul dalam rahim, bukan dalam masa satu bulan je darah dah boleh keluar habis..

saya pn sma kemarin darah bnyk smlm tgk xd ari pn xd dia cm ad kluar chlate. .je bru 15hari. ..brpantang aduhaiii risau kdang2 hmmmmmm lg satu nk tnya la mcmne nk bg tip trunkn kuning baby ank sy kuning naik la bru kluar wad ahad lps. .ni td chek hampir 2lebih sok chek lg. .

kerapkan penyusuan. kena bg berak kencing kerap.

Sama mcm sy.. bhnti kjap after 36 hr . Pastu kluar mcm keputihan 6 hr gitu.. pastu tiba2 kluar darah byk sampai satu jam kena tukar pad. Dgn ketul2 skli kluar. 3 hr cmtu darah byk... hr keempat dh flow cm biasa... hr ke enam hbis dh.

saya pn hari ke32 ada kluar darah merah terang lpstu brtukar merah gelap sblm ni wrna kuning klu baca dkt komen ni kiranya masih darah nifaslah klu dri hari 1st smpai hari ke32 tu non stop darah nifas trmasukla wrna kuning tu jgk ..

normal. kalau masih keluar coklat dn esok ada darah itu masih dikira darah nifas. melain kan darah nifas awak mmg stop terus dlm tempoh 15hari. kemudian nya hari ke16 keluar darah itu baru dikira darah period.

Normal. Masih dikira dlm tempoh nifas. Kalau memang darah dah brenti 2-3 hari lepas tu tiba2 ada keluar darah yg ni dah dikira period. Bukan nifas lagi

dh bg krap susu makin naik trun je...amek darah dh bnyk aduhhhaiii ksiannn

saya pun hari ke 35, tapi hari ke 28 dah tak keluar darah dah. macam mana eh

Hm nifas jugak la kot sbb gap 7 hari je. Hari ni siang sy pakai pad sampai petang ni penuh jugak satu pad. Confuse tetiba banyak huhu

normal..maximum 60 hari

Câu hỏi liên quan