10 Các câu trả lời

TapFluencer

Kalau boleh awak try la pergi klinik lain pulak. Cari yg boleh scan dari bawah. Saya haritu pun mula mula scan kantung pun tak nampak. Next scan kes kantung kosong pulak. Scan ketiga, Alhamdulillah nampak kantung dan janin tp heartbeat tak nampak pulak. Tp saya pergi klinik lain ya utk confirmation. Better awak buat mcm tu. Masa saya first scan tu doctor tu jenuh tekan tekan perut sebab alat tu tak dapat cari mana kantung rahim saya. Kali kedua n ketiga scan dkt klinik lain Alhamdulillah jumpa kantung and janin. Saya doakan semoga urusan awak dipermudahkan ya ❤️

Oh yeke 🥺 saya pun ada turun darah. Dah tiga kali saya bleeding. Saya takut sangat dah lah first pregnancy. Saya masa scan kali kedua, nampak kantung jugak. Heartbeat tak nampak. Tapi nasib baik doctor try scan dari bawah pulak. bila dah scan dari bawah, Alhamdulillah nampak janin. Awak boleh baca post saya dkt profile saya ada cerita. Saya harap awak pun kuat semangat ya 🤲🏻

hi, just nak share pengalaman i. masa i pregnant 5weeks, kantung pun taknampak. tapi kadang bukan sebab perut kita tebal ke apa. try tunggu lagi. i tunggu masa dah nak masuk 9weeks. baru nampak. sebab sebenarnya period ovulation i tak normal. so masa scan 5weeks tu sebenarnya baru nak masuk 3weeks. try tunggu or buat scan melalui bawah. moga ada rezeki untuk sis.

Sy pernah kena macam ni. Masa minggu ke 7 juga. Sy cuci. Makan ubat hospital bg tapi tak turun2 sendiri juga . So Sy buat D&C , Jangan takut . Nanti dia bius separuh badan . Setengah jam dah siap dia buat cuci tu . Lepas tu Sy berpantang dan makan jamu sweet Dara . 2 bulan lepas tu sy pregnant . Alhamdulillah sekarang dh 10minggu

pengalaman saya kantung jatuh dulu sebelum janin… kantungnya warna putih jernih… 🥺 Masa tu tak tahu apa benda jatuh tapi mmg ada bleeding… lepas kantung jatuh je terus perut sakit sangat mcm contraction tu… pastu baru la baby jatuh tapi dah pecah 3

tak bukan… kantung tu mcm selaput nipis warna putih… kalau dia jatuh kadang boleh tak perasan sebab dia jernih dan kecik je…

Ada bleeding tak sis? Klu x bleeding masi ok tu.. sbb baru 7 mggu masih awal.. ada yg 8-10 week baru nampak janin/heartbeat. Sis jaga pemakanan & bed rest byk je.. jgn buat kerja berat2.

Sy tggu next appointment kk jumpa doc utk scan, waktu tu kandungan sy da 12 week. Mase sy bukak buku doc x scan sbb sy xde apa2 masalah mcm spotting or bleeding. Lagipun sy da buat scan kat luar mase week 5, kantung dlm rahim. Semoga next appointment da nampak heartbeat😊

Last month sy mcm ne Sis tp scan kali kedua da ada heartbeat Mmg tdk akan nmpk awl2,selagi tiada bleeding masih ok tu Jgn risau ,ambil folic mcm biasa

Sy pn ada bleeding Sis smpi doc bg ubat kuat rahim tp sy stop Mkn Sbb bila Mkn ubat tu sy jd lemas ne

Awak ada bleeding ke, memang confirm kosong ke, ke dr suruh repeat scan lagi. Risaunya

dari awal scan mmg kosong. doktor kata tak jadi ni. tunggu kantung jatuh sendiri. tapi itu la. rupa kantung pun x tahu mcm mne. 🥲

Mcm mna keadaan sis skrng nk tahu? Sbb sya mengalami mcm sis skrng ne 🥺

da refer hospital ke? mcm bru lg 7 mggu..

Awk ada bleeding ke?

Klu nk tahu kantung jatuh, akn ada heavy bleeding + cramp. Sy tunggu 2 minggu utk turun sndri.

Câu hỏi liên quan