11 Các câu trả lời

Wasalam mommy. Haritu saya sunat baby perempuan saya umur 1 bulan. Better buat awal sebelum dia pandai meniarap/merangkak/berjalan. Haritu waktu sunat baby saya tidur so memang x nangis. Lepas dah sampai rumah, dah bangun dia still okay. Cuma dia ada merengek sikit waktu kencing. Maybe sebab pedih. Kalau waktu tukar pampers baby saya hanya dap2 guna wet tissue sahaja tempat kena sunat tu. Dan dap guna tissue kering. Dan saya kerap tukar pampers dia utk 1 hari tu. Dan saya sunat waktu pagi. Supaya waktu mandi nanti petang x la dia nangis sangat. Ni untuk pengalaman saya lah. Hihihi

Wahh terbaik ☺️terima kasihh share

Saya khitan baby time dia 3 bulan. Sekejap sgt proses nya. Doc cuma cuit hujung tu sikit je dgn blade. Baby tak nangis langsung, sengih2 aje dia. Doc kata just nak bagi keluar darah sikit je hujung tu bukan potong beria. Alhamdulillah senang je awak khitan tu, no worries okay😉😉

Alhamdulillah terima kasih sharing nya🥰 lega sikit dengar ☺️

lepas abis pantang boleh dah sis, sy buat masa usia 2bulan.. Nangis masa proses dia je sbb bby xsuka org pegang kaki tangan dia, dah settle elok dia diam.. balik cek xde darah ke apa, anak pun xde meragam ke apa 🤗

Ooo alhamdulillah mudah jela proses nya ya. Okay lega sikit dengar 🤭 terima kasih sharee

hi awak. sy sunat baby masa usia baby 3m. xsmpi 5min pon sunat. baby pon masa sunat tu just mcm terkjot pastu okay. xperlu penjagaan pape kita boleh bagi mandi semua mcm biasa☺️

x awak. mmg doctor ckp boleh mandi mcm biasa. dan sabun mcm biasa. lepas sunat doctor xde bg ubat pape pon untuk baby. masa sy tukar pampers baby sbb pampers penuh pon baby x nangis. baby okay☺️

anak sy sunat umur 4 bulan. tak ada penjagaan yg spesifik sgt. jaga kebersihan,tukar pampers kalau dah nak penuh. baby pun tak ada meragam sgt. masa kena sunat tu ja nangis,lps tu dah ok

Wah ok la tak pening nak jaga luka ke apa. Terima kasih sudi comment☺️

ank dare 3 org sy bt lepas abis pantang.. alhamdulillah xde masalah pe2..senang bt umo camtu doc Kate sbb x bnyk bergerak..bb pun ok xde nngs or sakit

Yeke🤭 alhamdulillah terima kasih ye share

Saya sunat masa baby girl umur 2minggu , alhamdulilah kejap je nangis dalam dua tiga hari dah baik

Waaa setakat ni yang paling awal saya baca 🤭 ok mommy thank you share

sy ank sy bg sunat mse sbulan...xngis powm...xyah jga2 lebih powm....

Baikk, terima kasihh 🤭

Sy sunat waktu bby 30 hari..takda penjagaan khusus pun..sgt senang jaga..

Jaga mcm biasa je ya ok sis thank you☺️

saya sunat time ank saya cukup sebulan

Umur sesuai ya. Baik sis thank you tau☺️