42 Các câu trả lời

bln 5 mkna skg dah 5 bln brlalu.. klu ikotkn ckup dah tempoh ' pantang' skurg2nya 3 bulan kne jarakkn utk plan hamil lg jika kguguran. sbnrya puan.. kta xlari dr mslh mlut org brkata. prgi la jmp spe.. malah yg dok prsoal awk pun dorg hdp bnd yg sme..cuma isu je brlainan. pkoknya kta kne jd org yg berlapang dada.. bnd negatif lalu biarkn brllu.. sbb sang hti trhdp kata2 org hnyalah prbuatan sia2.. kta syukuri sja apa yg Allah dah atur pd kta.. bnd negatif lain2 abaikan. lg best fokus pd baby dr dok sntap mlut org..

iyaa,terima kasih atas nasihatnya

Abaikan jela mulut orang. Mulut orang ni gitu lah ada je benda tak kena. Saya dekat setahun keguguran baru pregnant semula. Tu pun orang duk tanya jugak tak lekat lagi ke. Kadang saya malas nak layan mulut orang ni. Serabut. Mujur saya ni jenis introvert, pergaulan pun saya pilih yang jenis bergaul positif je. Yang jenis makcik bawang ni memang tak lah.

okey la tu jarak melebihi 3 bulan utk yg keguguran. klau yg bersalin cukup bulan tu ye lah jgak tak digalakkan terlalu cepat,at least 2 tahun jarak. mulut org biar je, agak stress spare je cili. bila dorang mengata kluarkan cili tu buat mcm saiko skit 😂😂

Abaikan je mulut org. Dh lekat balik tu rezeki awk la..org tu jeles kot awk sng lekat. Sy rest setahun jgk lps gugur tp tu sbb sy masih xbersedia dan trauma sikit. Atas diri masing2 la nk mcm mna kan..doc pn saran 3-6 bln je rest. Bknnya smpai setahun.

ok ja...xde msalah pun puan...sy ggur bulan 12, sy xrancg pun ikut pda rzeqi, bln 6 mngndung...yg ptut merancang bila dh ad ank...ad yg ank bru 7-8bulan, dh pregnant balik...kcian kt anak la, dia xboleh nk mnyusu bdan balik..

Abaikan je sis.. Saya keguguran bulan 10/2019, bulan 1/2020 pregnant semula.. Alhamdulillah rezeki..sekarang tgh berpantang hari ke 8..bahagia rasa.. Semoga sis dan baby baik2 je ye.. Doakan saya dan baby jugak baik2 😊

alhamdulillah , tahniah sis selamat berpantang

sy sekarang mgandung dah 11 minggu..ank kedua,tempoh 2 tahun yg sulung mninggal dlm perut usia 8 bulan,lahir normal.rezeki Allah bgi tk kira bila..fkir positif..yg penting jg ank dan diri.. insyaallah.

trima kasih amin..

peduli kan mulut2 org tu..dah tuhan nk bagi rezeki cpt kan.sama laa mcm sy..bln 11 tahun lps gugur bulan 3 lekat lg.alhamdulillah dh di bg rezeki awal..sapa je yg xnak kan.tp kena double triple careful la ye..

in Shaa Allah , tq sis n tahniah jgak buat sis

Lebih kurang kt sis.... Sy gugur bln 4....bln 8 hamil semula... Semoga zuriat kalini kuat bertahan amin3 ya Mujib..... Nurse doc ade juga ckp knp cpt sngt.... Sy buat xtau je sbb mmg nk sngt anak lg

Alhamdulillah tahniah,jgn dengar apa org ckp,just ignore,Allah sebaik- baik perancang,Dia Maha Mengetahui..rezeki tu jaga diri,jaga kandungan ,always positive n enjoy the moment..jangan stress2

Câu hỏi liên quan