72 Các câu trả lời

saya pernah lalui fasa czer..sbb baby dh mkn najis..n pp type 3..bertegang..kuat kn semangat utk kembali pilih seperti sedia kala..untuk diri kita n baby kita🥰🥰🥰bnyk kn mkn buah Dr sumber vitamin C..dark coklat juga bnyk membantu utk hilangkan rasa sakit☺️☺️..sokongan Dr yg tersayang juga penting untuk kita kembali sihat Dan ceria..harap kamu akan cepat sembuh..kering kn Luka dengan cermat Dan berhati2

VIP Member

kalau czer ni , kena slalu bergerak .. kalau slalu bergerak bdn pun kurang skit .. x leh slalu sgt baring tkut nanti darah beku .. sya czer berpantang dkt hospital sbb baby prem .. ulang alik ward maternity ke nicu sbb x da katil kosong utk ibu dlm nicu so terpksa laa ulang alik setiap 2 jam hantar susu dipam .. mula2 mmg pedih mmg skit tapi dah lama2 bdn rasa mcm biasa dah ..

haah mesti tu .. mcm sya lama dkt ward maternity , tiap masa misi tegur gtau kejap je sembuh dpt angkat😅 dok ulang alik , ptg2 cucuk ubat cair darah sempat lagi borak2 dgn misi2 🤭

Alhamdulillah janji Selamat bersalin dan baby Selamat. Positif kan fikir Demi baby. Saya pun czer. 4 hari lepas discharge ulang alik tgok baby d nicu(baby 6hr di nicu) naik turun tangga. Naik kereta bergegar bila langgar lubang. Saya sabar sebab baby. Baby saya lagi kesian wayer di tangan bila diingatkan biarlah umi y di cucuk wayer Jangan lah pada baby. Alhamdulillah skrg dh 9bln sihat walafiat.

sabar sis.. sy dulu pn czer. seminggu terpaksa ulang alik hospital tgk anak dekat nicu sbb lahir baby pram 34w. hari2 kena jln ke wad ank bg susu.. lps blk rumah diuji dgn nanah keluar tempat czer tu selama 2 minggu.. dgn susu badan plak kurang.. Alhmdulillah, lepas 2 bulan pantang area czer tu semua ok.. sis sbr dan kuat semangat ye.. bila tgk ank semua sakit tu hilang.. selamat berpantang..

Memang sakit sis.. sbp sya pun czer juga, tpi klo tu dc ckap kmu boleh sda grak mcam biasa yg bdan normal bgtu. Baik sis pksakan bdan untuk grak pge tndas ka.. dngn bngun sndri, pstikan mnyiring dlu bru bngun. walaupun sakit pksa ja sis.. sbp klo bdan kmu tbiasa da grakkan bdan, sakit yg kta rsa tu cpat sembuh.. Slagi kmu x pksa bdan untuk grak slagi tu lmbat smbuh. Tu ja tips sya

Bertabah sis insha allah akan pulih kembali tp mkn masa, jg pemakanan, kena bergerak supaya tak cramp sgt tp jgn lasak. Czer mmg tak spt normal delivery. Normal delivery cepat sembuh dan czer makan masa yg lama kit. Cuba makan ikan haruan utk penyembuham luka dalaman. Tp jgn amik yg dlm botol itu, bahaya. Beli ikan masak dan makan..yer. Bersabar yer, semoga dipermudahkan amin

VIP Member

sabar ya sis..jangan layankan sngt skit tu buat relax je.. mmg ambik masa Lama. insyallah kalau jaga elok akan elok lh nty.. kesan skit pinggan akan ada sntiase lepas hbis pantang nty,sis jaga mkn jangan fikir terlalu bnyak relaxkan diri 👍🏼.. sy pun 2×czer now skrg tngah mengandung lgi... semoga permudah urusan sis Dan selamat berpantang. 🥰

Sabar sis xbaik mngeluh,,,sy pun pernah ceazer sy just happy kan diri msa tu ,,sy xmau la sedih tkut meroyan,sy main2 dgn bby tgok youtube pasal penyusuan,just fikir bnda2 yg boleh happy kan diri,jgn fkir agt sakit tu

okay sis, maafkan saya. kita doakan yg baik2 ❤️

5 bulan lps sy pn cmtu..dgn bengkak susu pastu puting bedarah..same la mcm sis smua sy lalui..mmg down mula2 tp bila tgk anak alahaii ini la si comel yang keluar dr perut mami..trus sy kuat wlu pn sy xlarat sy ttp kuat..biasa mula2 je down..skrg ni dah 5 bln pn masih sakit2 badan bekas luka pn nyeri2 kadang..

sabar lah sis , biasa lah bersalin ceaser ka normal ka sama je ada ujian .. saya hari tu pun anak pertama bersalin secara ceaser time pkp suami takleh teman sangat , alhamdulillah semuanya berjalan dengan lancar tapi tulah macam2 juga dugaan luka terbuka lah apa lah haiss banyak la lagi ..

Câu hỏi liên quan