Allah bagi bila kita redha

Saja nak share sikit experience saya. Saya TTC almost 2 years dah. Dulu setiap kali delay period even 1 hari pun saya cepat cepat buat preg test. Lepastu saya selalu kejar waktu subur takut bersama hari lain selain waktu subur risau tak lekat la apa kan. Kalau terlepas waktu subur mula la saya akan stress, terfikir fikir. Setiap kali saya period mesti saya down sangat sebab fikir bila la nak pregnant macam orang lain, nak tgk double line. Nak pula saya dikelilingi oleh kawan yang dah pregnant/ada anak even kahwin lagi awal dari saya. Tapi saya suka la main dengan anak diorang. Btw saya 28 tahun. So setiap kali tu mesti ada perasaan macam bila la nak ada baby sendiri. Ramai je kawan bagi tips itu ini tapi sama. Bulan bersilih ganti tapi asyik period takmau lekat jugak. Dah minum susu pun sama, siap every month trace waktu subur pakai OPK sampai saya rasa give up & malas dah nak check. Masa tu saya dah mula redha, berserah dekat Allah. Tapi dalam masa saya masih usaha. Cuma saya tak terlalu focus untuk dapat anak lagi waktu tu. Just enjoy the process. Saya delete apps period calendar. Sebab kalau tak saya akan asyik nak tgk bila waktu subur next. So saya delete takmau bagi diri sendiri stress. Jalani kehidupan macam biasa, dalam masa saya dah redha and tak fikir tu, Allah bagi saya rezeki untuk tengok pregnancy test tu double line setelah 2 tahun. Masatu saya speechless. Sebab saya rasa macam tak expect pun. Sebab sebelum ni saya tunggu, belum rezeki. Dimana saya redha, Allah bagi rezeki tu. Usaha, Doa & Tawakal. Allah pasti bagi. Yang penting, Allah akan bagi bila dia tahu bila waktu yang tepat. Semoga ibu yang TTC diberikan peluang untuk memiliki zuriat 🤍

7 Các câu trả lời

same case dgn saya. cuma awal perkahwinan ade rzeki tp x lama keguguran 12week (2019), bila stress pkirkan rzeki zuriat saya akan marah2 suami n sume bnde jd x kne. last2 sampai saya soh suami kawen lg siap bg tempoh lg klo rlm masa 2 tahun ni saya x preggy awak kawen lah lain then ckp jugak mybe x de rzeki kita kat sini kat sana nnty in shaa allah ade. tp dlm masa yg sama keep usaha makan buah kiwi hari2, mnx doa dari kawan2 yg preggy alhmdulillah rzeki (2021) lahirlah puteri kami dan skrg (2024) dalam pantang si adik pulak hikmah redha tuuu alhmdulillah 🤲

sama.. tp saya ttc 9 thun 3kali keguguran.. sehingga dh pts asa.. ckp kat suami kalau ade rezeki ade la nanti.. kalau x der kite ddk berdua je la.. sehingga tahun ke 9 ni redho n beserah x mikir dh soal anak.. tp betol la org2 cakap.. allah akan bg time yg tepat n waktu yg terbaik.. now 5month n my 1st baby after ttc 9years...

btol sis... redhaa & selalu bersyukur.. saya tanam dlm diri saya supaya slalu bersangka baik dngan setiap ujian yg Allah bgi... saya ttc 3tahun lbih gugur 3kli... alhamdulillah Tahun ni Allah bgi rezeki untuk saya... skrang dah 21w... syukur sangattt...

betul..sye ngn suami pun selalu ckp kalau Ade Ade..xde xpe.. tp dlm mse sme usaha juga la refer my calendar TU.. tp xstress justtl ikut date tuu tgok2.. alhamdulilah Ade rezeki lepas 2y anniversary

TapFluencer

Muhasabah puan sama dengan saya. Allah didik kita reda, dan masa kita didik & pujuk diri reda lah, Allah kurniakan kehamilan. Masya Allah. Hebat kan Allah? ❤️💕

ye pertama skali kunci dia adalah redha betul2 krn Allah..Doa sungguh2.sy pun pernah d uji sorg ank syurga dan 2 keguguran..Dan Allah telah gantikan sy berderet

tahniah puan.. semoga selamat melahirkan nanti...

Câu hỏi liên quan