20 Các câu trả lời

Dulu saye pun kena gini lepas pakai feminine wash lepas tu saya try cut sugar, basuh bersih ² dengan air suam & garam. Kalau ada daun sirih, buat rendaman. Lap kering dan pakai panty yang tak ketat. Kalau period, kerap tukar pad. Tapi after habis ubat tu, kalau masih ada. Kena ke klinik semula untuk buat swab. Nak tengok kulat tu macam mana.

setahu sy dr tak berapa suggest vaginal douching (basuh guna selain air) di miss v pd tak pregnant, apatah lg time pregnant. sy ada isu kulat mmg elok amalkan air masak 1-2L sehari. baby nk lalu bawah tu tak berani ya cuci guna selain air paip

betul tu, memg kne kawal pengambilan gula dan karbo. saya buat HVS nk cek GBS ada ke tak rupanya kulat je, pakai ubat masuk vagina dlm sehari je okay then manis tak kawal terus ada balik. so banyakkan mnum air masak dgn ambil yogurt plain 3 hari sekali. insyaAllah berkurang.

cm mana nak tau ada gbs? sbb mcm sy ada masa keputihan ada.. kadang tu x da langsung. kadang tu bila keluar putih banyak dan berbau x menyenang kan sikit. tp x selalu.. dan kerap berlaku bila x cukup rehat..

High Vaginal Swab

sy pun ada masalah jgkitan kulat sepanjang pregnancy ni, mkn ubat okay kejap, bulan depan jd balik. sy perasan kurangkan sgt2 manis (air,dessert) mmg drastik kurang kulat n gatal. cubalah sis..

Saya rasa sbb manis kot . Lately byk mkn manis betul.

better buat tes ambil sample, nnt klo bsalin normal rsau effect kt baby, atleast klo tahu bole decide awl, sbb result tu penting utk inform msa check in hospital..

TapFluencer

Tak kawal pengambilan gula dan tinggi karbohidrat dlm pemakanan salah satu sebab jangkitan kulat kerap terjadi.

oo ya ke? ilmu baru ni , slalu org ckp sbb tak cuci bersih je 😭penat tau mencucii aje still kena .terima kasih ya ilmu nya

Puan aktif bersama ke? Sbb dulu masa sy trying to get pregnant sy mmg kena jugak dan dktr tanya klu kite trying for baby. Katanya normal sbb selalu bersama.

kena bt test HVS..bt lbh awal utk cegah terkena jangkitan pd bb nnt..mkn pun jg.. pengambilan manis y berlebihan..mknn beryis.

baek swab sis.. untk mngelakan risiko pada bby nnti lhir n klau ada gbs lpas brsalin bby akan kena than wad untk on antibiotics slama 5ari..

TapFluencer

Cuci kena betul. Secara gentle. Jangan guna pencuci vagina. Lap kering. Guna breathable cotton panties. Jangan pakai ketat.