20 Các câu trả lời

tak wajib pn sbenarnye. ikut mana awk rasa perlu. anak 1st sy xtau sy beli set byk yg xpakai. anak kedua sy beli loose je, beli yg sy mmg confirm akan pakai. sebabnya bila kita ada baby kecik ni kan, lebih2 lagi pantang sndri n baby nak susu badan. mmg tak dan nak layan smua brg pantang tu. sy lagi suka ada masa terluang je sy rehat tidooo 🤣 sbb bdn penat sgt awal2 tu kan. antara brg yg sy beli. sy suka pilis air mancur (kepala rasa ringan bila pakai), param jenis roll on (ummialya) sy sapu2 sket lepas mandi urut ringkas je. tungku pun sy suka legakan rasa rengat rahim tgh mengecut tu (sy beli batu sungai je). benda paling sy suka phytonatal NR, senang nak membuang. tu je la 🤭 sy berurut juga, tu pn tujuan nak relax² kan badan. awal² tu nurse selalu dtg, dan selalu kita kena pergi kk nak check kuning baby, so sy ambik yg hari je bila nak sy panggil org dtg urut bila sy free. sy penat malas nak asyik kena jumpa2 org 🤣 so tak ambik pakej² ke ape. ikut selesa diri sendiri. xyah ikut org.. kalau kita selesa, berpantang pun happy takde stres² ❤️

Tak wajib tp kalau ada macam healing time untuk mummy2 gituu.. sy beli sabun pantang, pack mandian herba, roll on pilis, tungku eletrik.. sy beli yg mana dapat memberikan sy rasa kelegaan sahaja. Semuanya jenis moden boleh pakai sendiri je. Jangan fikir anak je penting, diri kita pun penting juga lepas bersalin #selflove ❤️❤️

saya ftm pantang suami jaga. ada juga amek org urut tapi utk 3 hari je. saya rasa x perlu beli set berpantang tu. saya cuma beli minyak nona roguy tu je utk sapu kalau lenguh. ni hari ke 23 berpantang baru guna haha. mmg busy jaga baby sampai x sempat nak memanjakan diri. suami pulak lepas seminggu dah masuk kerja so saya je kat rumah.

Sya dlu beli jgk set berpntang.. tgok2 anak kuning tggi.. nurse tak bgi pakai set berpantang.. nurse ckp tggu anak bebas kuning, bru amik.. last2 set berpantang tu mcm tu je sya biar.. tak guna pun.. bertungku pun hujung2 baru buat.. anak sebulan lebih kuning😅

Saya dulu masa 1st baby pantang mcm mcm beli . Pastu yg pakai minyak panas , pilis tu je. Kalau jamu2 makan pun tak habis. Pastu yg 2nd baby ni saya beli set nona roguy je . Taktau lah pakai ke tak semua tu nanti dia ada 4item

tak wajib, sy hari tu pun suami yg jaga masa berpantang seminggu xguna apa2 set berpantang, tp ada lah beli krim mustajab dgn mintak tyt tu tp sy xguna pun. Just amalkan pemakanan sihat,jaga emosi

masa pantang anak 1st xtau, beli set pantang tp bnyk xguna. yg 2nd ni sye beli loose je mcm mnyk panas, pilis dgn pil herba. tu je.

sye guna jenama nona roguy phytonatal. fungsi dia mcm untk pulihkan dalaman kita. nnt sis search je kt google fungsi dia yg lain2. sye amalkan ni masa berpantang bdan rse ringan je n tak lesu sgt. sye beli dkt shopee sis murah sikit. blh try tgk kt kedai jamu ada rasanya.

ade gne CL/tukg urut? klu ade, x perlu set pantang slalu CL sdiakn semua.. klu nak cri set pantg pun, cri bengkung.. mnyak angin.. pilis/param ikut keselesaan masg2..

Xwajib pun. Janji awak pantang makan makanan yang sihat dan berkhasiat utk awak and baby je. Once a while pergi la berurut. Best urut lepas bersalin. Legaaaaaa hehe

Sy pun pantang suami yg byk uruskan.. sy x beli pun set berpantang. Mandi mcm biase , kalo lenguh2 just sapu cream panas yusmira aje.

Câu hỏi liên quan