15 Các câu trả lời

Tak semua ibu badannya sama ya.. Ada yg terima kndungan gula direct dan ada yg sikit2 ja terima gula (selamat).. Susu anmum buat baby besar.. sya minum anmum bbrpa bulan masa pregnant.. in the end baby besar 3.6kg sbb hormon mngndung ganda2kan gula dlm badan.. berat badan tak terkawal trus.. 2mggu diet sblum kluar baby.. 1kg ja lose..🤣

Saya minum Similac mom..mula2 minum anmum maternal coklat tu...tpi heavy sgt susu dia..lpas TU beli Similac mom..boleh guna smpai lepas bersalin..susu asyik nak keluar pdhal blom bersalin...masalah sembelit Pon ok..n susu Pon x mahal..utk saya lah..tp sis boleh cuba

Bg saya anmum OK je... Saya anak 1-3 minum anmum...anak lahir normal berat 3kg lebih je... Yg mjadi masalah ialah ibu kena kawal mkn yg manis2 ya... Hati2.. Terpulang pd ibu nk minum susu apa yg terbaik sesuai dgn selera ibu sendiri...

Better sis minum freshmilk..saya dulu minum frisomum..tak tentu pasal berat badan naik mendadak sampai 6kg sebulan..lepastu stop dan saya amalkan greek yogurt..sesudu dua sehari je..

Freshmilk dari farmfresh ataupun susu marigold h&l ataupun susu dutchlady pun boleh...asalkan fresh milk..kalau nak minum susu kambing pun boleh..jangan lupa check kalau susu tu dah dipesture..

VIP Member

prnh minum berat naik 2kg trus kne minum air gula bila doc tnye minum susu ap 😁😂 . doc kata sbb susu tepung bnyk kndgn gula jdi risau mommy bole kne kencing manis.

Sya pon minum Anmum trs sangkut kencing manis sblm2 pregnant 2x tk pnh minum Anmum tkde kencing manis, huhuhu bkn nak salahkan brand Anmum ni tp rasa kadar gula tggi

Anak 1st minum anmum trus sangkut kncg manis. Hari2 kna buat bsp. Tp ank kedua-keempat minum susu biasa hl atau farm fresh je.. gula plg tggi pun 4.8..

Doc & nurse tempat sy tak galakkan ibu² pregnant minum susu tepung. Cz ramai sangkut kencing manis. Dorg galakkan minum susu segar low fat je ☺

VIP Member

Minum je fresh milk. Xpun susu tepung biasa tu. Dutch lady ke nespray ke. Campur kurma lg sedap. Hehe

VIP Member

Lebih baik amek susu nestle nesprayy kurg gula. Tk smstnyaa kena minum ssu ibu mgdg