18 Các câu trả lời

Better cx up la pn jgn tgu smpi demam kdg anak x de demam tapi bg tanda ada jangkitan kuman... Tapi jgn panic cuma perhatikan gerak anak... Anak saya pernah jadi begitu lama baru cover balik doktor cx usus sedang bekerja keras... Bagi susu mcm biasa utk pastikan perut baby x kosong... Anak saya berselang muntah dan buang air mcm tu sampai 2 mgu... Sekiranya demam segera jumpa doktor balik... Tapi anak saya aktif je cuma sekali dia buang air smpi keluar dari pampers... Nak tahu najis tu bahaya atau tidak... Bila mane najis anak kita dah tiada bau itu petanda bahaya...

baby klau cirit byk kali kena bwak p hospital sis, kena check betul2 takut ada jangkitan. bab kesihatan anak jgn ikut kata org "budak nak besar" "budak nak masuk umur baru" bla bla bla.. baby saya dua hari cirit dah kena tahan dekat wad utk pemerhatian.penting utk tau ank kita takda sebarang komplikasi dlaman or jangkitan kuman.

VIP Member

ank sy 2 kali prnah kene. mse lepas enjit sebulan .. and masa nk berjalan, nak ringan badan.. doktor suggest bagi susu free lactose. sy bagi susu dupro soy abis sekotak, lepastu sambung balik bagi susu biasa dia mnum. klau jadi balik, mksud susu ank minum tu tak sesuai la. kne cari susu lain. mcm ank sy lactogen tukar dutch baby

pergi klinik utk kepastian puan. saya wlupn bnde kecik, msti pergi klinik. tkde trnsport sggup naik grab. sbb slagi tk tau punca, saya susah hati. wlu bnde kecik pd mata org, tp klu melibatkn anak semua perkara serious utk saya.

yes.. betul. walaupn org kata. biasa lah budak. biasa la nk alih bulan. semua biasa. tp better checked pd ahlinya(dokter)

sis bwe je klinik sis...dgr kata doc pe...mertua...mertua jgk jge jgk perasaan die..tp nk puas hati kite ibu2 ni baik bwe g klinik n dgr pe doc ckp...

VIP Member

Macam najis cair ni. Better ke klinik. Semoga dipermudahkan urusan dan sihat saja baby nya. Aamiin 🤲🏻 #TAPsupermoms

susu bdan atau formula? klu formula kna tukar susu, ank sya bru lepas cirit takut nnti berak berdarah sbb luka

Apa la sgt pg klinik pg check up? drpd buat andaian or spekulasi sndri. 😒😒

VIP Member

better puan pergi klnik.. tu sebaiknya..mg dpmudahkan segalanya .aamiin.. #TAPSupermoms

Pegi lah klinik. Tanya orang dalam ni buat apa. Bukannya kami ni doktor!

this kind of mentality wont go far. toxic

Câu hỏi liên quan