9 Các câu trả lời

Boleh minta ubat tahan muntah dkt kk or swasta nanti diorang bagi. Kadang membantu, kadang tidak 😄 tapi takpe ikhtiar jee. Kalau tak larat sangat kena gi klinik takut dehydration wife tu sbb selalu muntah. Biasanya lepas masuk air, okay sikit. Tapi lepas tu jadi semula pengalaman saya laa. So, 1st trim mmg takde solution. Doa banyak banyak, insyallah boleh survive sampai 2nd trim pulak, honeymoon phase yg biasanya berat naik mendadak makan banyk sbb alahan dah takde. Semoga dipermudahkan!

xda solutionnya alahan 1st trimester 😩 kna try n error makanan apa yg sesuai, mcm saya mknn yg berempah, berbau sikit semua xboleh msk. last mmg makan roti kosong, biskut kosong ngan bubur kosong aja. ubat tahn muntah pon xjalan ngan saya. kalau air pulak saya tahan minum air manis atau air sejuk berais je. air kosong suam2 gitu minum terus muntah. mmg husband kna tahan je la gosok2 blkg badan n lapkn muntah... doa je la alahan cepat2 hilang...

makan sikit2 tak apa, yg penting ada makan.. sy mula2 dlu pun mcm tu, cuma boleh minum air susu panas, cuba juga mkn walaupun muntah balik.. boleh try pergi KK nt dia bg ubat alahan muntah dan loya tak silap.. semoga isteri tuan kuat dan baik2 aja.. awal2 mmg mcm tu, nt bila dtg selera nak asik makan je..

Saya dulu first trimester pun teruk alahan. Satu satu nya makanan yg boleh makan, roti gardenia jagung. Buat isi perut je. Tu pun kdg2 muntah juga. Try cari ubat veloxin kat farmasi, utk kurangkan pening. Dengan saya alhamdulillah serasi, kurang banyak alahan sejak makan ubat tu.

alahan trim1 mmg takda solution masa trim1 pun 5-6kali muntah setiap hari takboleh masuk apa langsung pergi klinik swasta drip air okey sikit tapi sehari duaje. selalu 3-4month keatas setengah org alahan gone! mcm i trim3 28w pun alahan teruk tapi boleh handle .

blh dapatkan ubt muntah ngn doc.normal alahan muntah tu.cuba elak mknn berlemak..berminyak..masam..terlalu manis.ambik mknn mcm buah2 kering..kekacang..biskut Jacobs.. buah2 fresh..klau blh minum susu ambk susu hl.makanan minuman ni kena try n error

kalau teruk sampai tak boleh makan langsung better minta masuk wad untuk drip air. doktor pun akan pantau..

TapFluencer

Risiko dehidrasi pada ibu hamil dan kandungan. Bawa isteri tuan jumpa doktor untuk pemeriksaan dan rawatan

Normal. Ada yg sampai ke 3rd trimester pun masih muntah2