204 Các câu trả lời

Sma.. Tp. Xselalu.. Kdg2... Kdg2 dia nk tidur atas riba ibu... Ltk kt bwh, nangis... Xtertido lah si ibu😁.. Pling risau, time baby kembung prot.. Menangis jer terus bila tgh mlm

tolaa ank sy un kmbung prt..kdg mrgam

Lepas baca komen2 mama baru rasa baby Sy pun normal. baby 24 hari. mlm2 meragam. taknak tidur tilam. asyik nak dukung. letak kat tilam take sampai 10minit bangun. nak kena dodoi jer. subuh baru lena ke pagi. tapi siang senang jer lepas susu tidur terus.

Sama la , siang hari tdo lena . Mlm kadang2 terjaga

VIP Member

biasalah tu...baby siang kuat tdo...mlm susah tdo...mcm kite hamil...siang nak je tido dh mlm susha tdo...normal juga kalau baby kuat tdo siang sebab kemungkinan dia kuning...so berkorban kalau terpakse kurang tido...so kalau baby tido kite ambil masa utk tido...jgn pula melayan handphone...ok mum

kadang baby tido Kita nak ikut tido..tapi Mata pulak x nak lelap😂

mula2 baby sy baik tidur..bangun tiap sejam nak susu..tp kalini asek meragam mcm kembung..sbb makanan yg sy makan ke..mcm halia bawg putih..sbb bdn sy pun perlukan utk pantang..

sama mcm ank² saya, sy perati kalau sy mkn jenis halia, lada hitam mmg ank akn meragam menangiss sbb kembung.. sy rela xnk mkn dr sy brtmbh penat bila dia meragam

Normal je sampai dia umur sebulan.. Semua anak saya mcm tu. Sekarang ni anak saya yang keempat. Saya pantang sendiri. Dulu cam nak nangis kalau anak asyik nangis malam2. Sekarang saya buat rileks je take time dan anggap je baby nangis tu macam bunyi merdu di telinga😘😘comel je😂😂

rupanya anak sy pun normal je dia nangis malam2 tu. dan rupanya ramai ibu2 sama kes dgn sy. 🥲 baru tak rs kesorangan. kdg2 teremosi smpai terlepas amarah tu kat suami. kesian suami. sy harap lepas ni sy akan cuba lg jd ibu yg baik dan tabah utk jaga princess sndiri #1stchild

Sekrang sy 24 hari. Alhamdulillah suami banuak membantu. Dan tgh mengenal perangai baby Izara sayang. Waktu malam laaa cik intan payung mama ni nak ajak sembang nya pun hahaha layan jelah. Lastly i got a beautiful panda eyes. Thanks to baby. Mama loves u so much haha

VIP Member

Sama lah. Anak first so pengalaman kurang. Ingat tido siang lena sama mcm tido malam. Rupanya malam lg banyak dia terjaga mintak susu. Tapi kadang2 bukan nak susu. Nak tido bawah ketiak ibu dia. Lepas peluk terus senyap tido. 😅

Masa dlm pantang dia punya xnk tido tu smpi melalak2. So normal je. Insyaallah ank awk lama2 dia ok. Tp kena bnyk bersabar ya. Sy dulu smpi ngis2 tp kena kuat jgk sbb dlm pantang nnt lain pula jd nya. Dgn sakit jahitan lg 🤗 make sure suami awk bantu juga

Anak sye ssh tidur. Byk berjaga dr tdo. Siang mlm sama je 🙄 tdo mcm Tak Lena. Umur baru 22 hari.. nak ckp kembung tak jgk .susu kerap.berak pun ok. Pampers tiap 3-4 jam tukar. normal ke? Bukan baby umr cmni byk tidur ke? #musykil

Baby kalau berjaga dia tak merengek takpa..ni baby sy kalau berjaga asik mrengek aje..dah tu mlm2 meragam je

Câu hỏi liên quan